بازار فارکس امروز – دوشنبه 15 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 15 آبان در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

بازارهای مالی پس از تجربه افت بیش از یک درصدی در هفته قبل، هفته جدید را آرام آغاز کردند. شاخص دلار آمریکا (DXY) اوایل روز دوشنبه در حدود 105.00 تثبیت شد و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.6 درصد بازگشت. اخبار اقتصادی اروپا، داده‌های اعتماد سرمایه‌گذاران Sentix را برای ماه نوامبر نشان می‌دهد، در حالی که هیچ اطلاعات عمده‌ای برای اواخر روز در تقویم ایالات متحده برنامه‌ریزی نشده است.

مرتبط: تقویم اقتصادی سبک برای هفته پیش رو در بازارهای مالی

در ماه اکتبر، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ایالات متحده به میزان 150000 افزایش یافت که کمتر از انتظار بازار برای 180000 بود که نشان دهنده نرم شدن بازار کار است. در نتیجه، با افزایش انتظارات فدرال رزرو مبنی بر حفظ نرخ سیاستی در دسامبر و فعالیت های مرتبط با ریسک بر بازارهای مالی تسلط یافت، دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی پیش از آخر هفته به تضعیف خود ادامه داد. روز دوشنبه، معاملات آتی شاخص سهام آمریکا اندکی افزایش یافت.

در آخر هفته، نیروهای دفاعی اسرائیل اعلام کردند که عملیات علیه “رهبری و زیرساخت های حماس در شمال غزه” ادامه خواهد داشت.

یورو به دلار EUR/USD

جفت ارز EUR/USD شتاب صعودی به دست آورد و به بالاترین سطح خود در نزدیک به دو ماه گذشته بالای 1.0700 در روز جمعه رسید. روز دوشنبه، به نظر می‌رسید که این جفت در مرحله تثبیت درست زیر 1.0750 باشد. داده های آلمان نشان داد که سفارشات کارخانه در ماه سپتامبر 0.2 درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است که از انتظارات بازار برای کاهش 1 درصدی پیشی گرفته است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز جمعه نزدیک به 200 پیپ افزایش یافت و به 1.2400 در روز دوشنبه ادامه داد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) روز دوشنبه گفت که آنها باید اطمینان بیشتری داشته باشند که دستمزدها همچنان افزایش خواهد یافت. اوئدا توضیح داد که افزایش دستمزدها منجر به افزایش قیمت خدمات می شود و زمانی که اقتصاد قوی باقی بماند، آنها خروج از سیاست پولی آسان را در نظر می گیرند. جفت USD/JPY واکنشی فوری به این اظهارات نشان نداد و آخرین بار در حدود 149.50 معامله شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در ساعات معاملات آسیایی در روز سه شنبه، بانک مرکزی استرالیا (RBA) تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام خواهد کرد. فعالان بازار از نزدیک داده‌های تراز تجاری اکتبر چین را مشاهده خواهند کرد. پیش از این رویدادها، AUD/USD در حدود 0.6500 ثابت ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

علیرغم کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا و تضعیف دلار آمریکا در روز جمعه، بهبود احساسات ریسک باعث شد که XAU/USD (طلا) به چالش کشیده شود. طلا هفته جدید را با روند نزولی آغاز کرد و تا 1980 دلار کاهش یافت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید