بازار فارکس امروز – پنج شنبه 4 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 4 آبان در بازار فارکس بدانید:

روز پنجشنبه، بازارهای مالی به دلیل افزایش تنش های جهانی ناآرام هستند. بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار است در مورد سیاست های مالی خود اعلامیه ای ارائه کند و رئیس آن، کریستین لاگارد، در مورد سیاست ها صحبت خواهد کرد و پس از آن به سوالات پاسخ خواهد داد. ایالات متحده همچنین داده‌های اقتصادی را در مورد عملکرد اقتصاد این کشور از جمله اطلاعات مربوط به تولید ناخالص داخلی، سفارشات کالاهای بادوام و ادعاهای بیکاری منتشر خواهد کرد.

در خاورمیانه، اسرائیل حملات هوایی خود را در غزه افزایش داده است و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر آن، نشان داد که این ممکن است آغاز یک عملیات نظامی بزرگتر در این منطقه باشد. به دلیل این عدم قطعیت ها، معاملات آتی بازار سهام ایالات متحده با 0.3 درصد کاهش به 1.25 درصد در روز رسیده است.

شاخص دلار امریکا DXY

در عین حال، ارزش دلار آمریکا همچنان قوی است و نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا به راحتی بالای 4.9 درصد است. پیش‌بینی می‌شود اقتصاد آمریکا در سه ماهه سوم با نرخ 4.2 درصد رشد کند.

یورو به دلار EUR/USD

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا پس از نشست سیاست گذاری اکتبر خود، نرخ بهره خود را ثابت نگه دارد. مردم به‌ویژه با توجه به کندی فعالیت اقتصادی اروپا و نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی و تورم آینده، اظهارات و نظرات بانک مرکزی اروپا را از نزدیک تماشا می‌کنند. قبل از نشست بانک مرکزی اروپا، ارزش یورو در برابر دلار آمریکا در حدود 1.0550 ثابت می ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل ین ژاپن افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در یک سال گذشته رسید و روز پنجشنبه به بالای 150.50 رسید. با این حال، نرخ ارز پس از رسیدن به 150.80 به سرعت نزدیک به 100 واحد کاهش یافت که ممکن است نشان دهنده دخالت بانک مرکزی ژاپن در بازار ارز باشد. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، روز گذشته گفت که مداخله در نرخ ارز مغایرتی با سیاست آنها برای تشویق مردم به سرمایه گذاری به جای پس انداز آن ندارد.

پوند به دلار GBP/USD

نرخ برابری پوند انگلیس به دلار آمریکا در روز چهارشنبه در محدوده منفی قرار داشت و در معاملات روز پنجشنبه آسیا به کاهش ادامه داد. در زمان انتشار این گزارش، نرخ ارز اندکی زیر 1.2100 بود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا به دلیل افزایش تقاضا برای دارایی های امن افزایش یافت و در روز پنجشنبه به مرز 1990 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید