بازار فارکس امروز – دوشنبه ۱ آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه ۱ آبان در بازار فارکس بدانید:

بازارهای مالی در روز دوشنبه نسبتاً با ثبات باقی ماندند زیرا سرمایه گذاران در حاشیه منتظر انتشار داده های اقتصادی کلان این هفته هستند. بعداً امروز، Bundesbank آلمان گزارش ماهانه خود را منتشر خواهد کرد و کمیسیون اروپا اطلاعات اولیه اعتماد مصرف کننده را برای ماه اکتبر منتشر خواهد کرد. علاوه بر این، ایالات متحده شاخص فعالیت ملی بانک فدرال رزرو شیکاگو را در دستور کار اقتصادی خود در جلسه آمریکا قرار خواهد داد.

شاخص دلار امریکا DXY

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده که اخیراً به بالاترین حد خود از نوامبر 2007 رسیده است، زیر 5 درصد باقی مانده است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل جلسه اروپا کمی بالاتر رفته است. پس از سومین رأی گیری ناموفق جیم جردن در روز جمعه، 9 قانونگذار جمهوری خواه نامزدی خود را برای ریاست کنگره امریکا اعلام کردند. جمهوریخواهان قرار است روز دوشنبه برای بحث در مورد این نامزدها گرد هم بیایند و صبح روز سه شنبه رای گیری داخلی برگزار کنند.

در همین حال، ارتش اسرائیل از تشدید بمباران هوایی غزه خبر داده و از غیرنظامیان خواسته است تا به مناطق شمالی منطقه تخلیه شوند. بنا بر گزارش ها، دولت ایالات متحده در تلاش است تا اسرائیل را متقاعد کند که عملیات زمینی را به تعویق بیندازد تا زمان بیشتری برای مذاکرات گروگان گیری و ارسال کمک های بشردوستانه بیشتر به منطقه داده شود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD جلسه قبل را در محدوده مثبت بسته بود و تلاش کرد تا بالای 1.0600 باقی بماند. در حال حاضر، به نظر می رسد این جفت ارز در محدوده باریکی کمی بالاتر از 1.0550 معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

پس از سقوط به زیر 1.2100 در روز جمعه، GBP/USD قبل از تعطیلات آخر هفته دوباره رشد کرد و اکنون با شروع هفته جدید به نظر می رسد بالای 1.2150 تثبیت شده است. روز سه شنبه، دفتر آمار ملی بریتانیا دادههای مشاغل ماه اوت را منتشر خواهد کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

روزنامه نیکی ژاپن روز یکشنبه گزارش داد که مقامات بانک مرکزی ژاپن به دلیل افزایش عدم اطمینان در مورد چشم انداز اقتصاد جهانی و تشدید تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، در حال بررسی تعدیل استراتژی کنترل منحنی بازده هستند. این خبر بر شاخص Nikkei 225 ژاپن فشار آورد و باعث شد این شاخص در روز دوشنبه نزدیک به 1 درصد سقوط کند. در همین حال، نرخ ارز USD/JPY به طور خطرناکی نزدیک به 150.00 باقی می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا همچنان از تقاضای دارایی های امن سود می برد و روند صعودی هفتگی خود را در روز جمعه افزایش داد. XAU/USD تقریباً به 2000 دلار رسید و قبل از تعطیلات آخر هفته به بالاترین سطح چند ماهه خود رسید. با این حال، این جفت ارز در اوایل روز دوشنبه یک اصلاح نزولی را تجربه کرد و آخرین بار مشاهده شد که در محدوده منفی زیر 1980 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید