اخبار فارکس امروز | چهارشنبه ۲۶ مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه ۲۶ مهر در بازار فارکس بدانید:

سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به اسرائیل برای دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر در روز چهارشنبه تحت الشعاع رویدادهای اخیر قرار گرفته است. اردن نشست برنامه ریزی شده با رئیس جمهور بایدن و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر را به دنبال گزارش هایی مبنی بر حمله به بیمارستان عربی الاهلی غزه لغو کرد که منجر به دست کم 500 قربانی شد. سرهنگ دوم جاناتان کنریکوس از نیروهای دفاعی اسرائیل، در گفتگو با CNN، این ادعا را رد کرد و اظهار داشت که اطلاعاتی که آنها در اختیار دارند حاکی از آن است که این یک موشک پرتاب شکست خورده توسط جهاد اسلامی بوده است. وی تاکید کرد که اسرائیل عمداً مراکز حساس به ویژه بیمارستان ها را هدف قرار نمی دهد.

شاخص دلار امریکا DXY

در واکنش به این تحولات، معاملات آتی شاخص سهام آمریکا بدون تغییر قابل توجه در روز انجام می شود و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا پس از افزایش روز سه شنبه، بالای 4.8 درصد ثابت باقی می ماند. در همین حال، شاخص دلار آمریکا در محدوده باریکی کمی بالاتر از 106.00 نوسان دارد.

پوند به دلار GBP/USD

بر اساس گزارش اداره ملی آمار (ONS) در روز چهارشنبه، تورم بریتانیا که با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، در ماه سپتامبر سالانه 6.7 درصد ثابت مانده است. شاخص CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، در مدت مشابه 6.1 درصد افزایش یافت، در حالی که در ماه اوت 6.2 درصد افزایش یافت. جفت ارز GBP/USD با واکنش نسبتاً آرامی به این ارقام پاسخ داد و آخرین بار مشاهده شد که کمی بالاتر در حدود 1.2200 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

جفت یورو/دلار در روز سه‌شنبه شاهد افزایش اندکی بود و در اوایل روز چهارشنبه به پیشرفت تدریجی به سمت سطح 1.0600 ادامه داد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در حالی که USD/JPY در روز سه‌شنبه در محدوده مثبت کمی بالاتر از 149.50 به پایان رسید، در جریان معاملات آسیایی در روز چهارشنبه نتوانست شتاب بیشتری به دست آورد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا از داده‌های مثبت اقتصادی چین و افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در اواسط هفته سود برد، به طوری که XAU/USD به بالاترین سطح خود از 20 سپتامبر رسید و تقریباً 1940 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید