اخبار فارکس امروز | جمعه ۲۱ مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه ۲۱ مهر در بازار فارکس بدانید:

روز پنجشنبه پس از انتشار آمار تورم در ماه سپتامبر، دلار آمریکا (USD) در برابر سایر ارزها تقویت شد. شاخص دلار آمریکا روند شکست شش روزه را شکست. در اوایل روز جمعه، بازارها نسبتاً آرام باقی ماندند زیرا سرمایه گذاران منتظر سخنرانی های بانک مرکزی بودند. بعداً در روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده داده های شاخص قیمت واردات و صادرات و همچنین نظرسنجی احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای ماه اکتبر را نشان خواهد داد.

بر اساس گزارش اداره آمار کار ایالات متحده، در ماه سپتامبر، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) به طور سالانه 3.7 درصد افزایش یافت. این رقم با افزایش ماه اوت مطابقت داشت و از انتظار 3.6 درصدی بازار فراتر رفت. جزئیات بیشتر از این گزارش حاکی از آن است که تورم اصلی سالانه CPI، که قیمت‌های نوسان مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، از 4.3 درصد مورد انتظار به 4.1 درصد کاهش یافت. بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، به دنبال این داده ها، احتمال افزایش ۲۵ واحدی دیگر نرخ بهره فدرال رزرو در دسامبر به بالای ۳۰ درصد رسید. در نتیجه، بازدهی 10 ساله آمریکا افزایش یافت و دلار آمریکا در ساعات معاملاتی آمریکا از سایر ارزها پیشی گرفت.

شاخص دلار امریکا DXY

در اوایل جلسه اروپا، بازدهی 10 ساله ایالات متحده در محدوده منفی، زیر 4.7٪ باقی ماند، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر بود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های چین نشان داد که مازاد تجاری در ماه سپتامبر به 77.71 میلیارد دلار رسیده است که از 68.36 میلیارد دلار در ماه اوت افزایش یافته است. ارقام واردات و صادرات هر دو در مدت مشابه سالانه 6.2 درصد کاهش یافته است. جفت ارز AUD/USD واکنشی فوری به این ارقام نشان نداد و در محدوده باریکی کمی بالای 0.6300 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

جفت ارز EUR/USD در روز پنجشنبه نزدیک به 100 پیپ از دست داد اما قبل از آزمایش سطح 1.0500 پشتیبانی پیدا کرد. اوایل روز جمعه، این جفت ارز روزانه اندکی کمتر از 1.0550 افزایش یافت. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا قرار بود در کنفرانس سالانه صندوق بین‌المللی پول در اواخر روز سخنرانی کند.

پوند به دلار GBP/USD

جفت GBP/USD سودهای هفتگی خود را معکوس کرد و در روز پنجشنبه کاهش یافت. در صبح اروپا، به نظر می رسید که این جفت در نزدیکی 1.2200 تثبیت شود. انتظار می رفت، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، در نشست سالانه موسسه مالی بین المللی سخنرانی کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY شتاب صعودی به دست آورد و به بالای 149.50 در روز پنجشنبه صعود کرد. در جریان جلسه آسیایی روز جمعه، این جفت در محدوده باریکی نزدیک به 149.70 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز پنجشنبه با فشار نزولی مواجه شد و در محدوده منفی بسته شد. با این حال، با شروع کاهش بازدهی ایالات متحده در اوایل روز جمعه، XAU/USD دوباره قدرت خود را به دست آورد و آخرین بار در معاملات بالای 1875 دلار مشاهده شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید