فارکس

اخبار فارکس امروز | پنج شنبه ۲۰ مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنج شنبه ۲۰ مهر در بازار فارکس بدانید:

اوایل روز پنجشنبه، دلار آمریکا (USD) با کمبود تقاضا مواجه شد، به طوری که شاخص دلار آمریکا پس از شش روز معاملات متوالی در منطقه منفی به تدریج به سمت سطح 105.50 کاهش یافت. بعداً در روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل مطالبات اولیه هفتگی بیکاری و داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) سپتامبر خواهد بود. علاوه بر این، بانک مرکزی اروپا قرار است صورتجلسه نشست سیاست گذاری خود در ماه سپتامبر را منتشر کند.

شاخص دلار امریکا DXY

در نیمه دوم روز چهارشنبه، بازارهای مالی همچنان تحت تأثیر احساسات ریسک بودند که منجر به تضعیف بیشتر دلار در برابر همتایان خود شد. شاخص های اصلی در وال استریت در محدوده مثبت بسته شدند، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به زیر 4.6 درصد رسید و بیش از 2 درصد در یک روز کاهش یافت. این کاهش به دلیل این باور فزاینده نسبت داده می شود که فدرال رزرو (Fed) نرخ بهره را برای باقیمانده سال به دلیل اظهارنظرهای سیاست گذاران حفظ خواهد کرد. در همین حال، صورتجلسه فدرال رزرو از نشست سپتامبر که در روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که اعضا اکنون خطرات دستیابی به اهداف خود را متعادل‌تر می‌دانند، حتی اگر بیشتر آنها همچنان پتانسیل افزایش تورم را می‌بینند.

یورو به دلار EUR/USD

جفت یورو/دلار آمریکا به روند صعودی خود در هفته ادامه داد و به بالاترین سطح خود در بیش از دو هفته گذشته رسید و قبل از ورود به مرحله تثبیت، از 1.0630 گذشت.

پوند به دلار GBP/USD

اطلاعات منتشر شده توسط دفتر آمار ملی بریتانیا (ONS) در روز پنجشنبه نشان داد که تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) در ماه اوت 0.2 درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است، پس از انقباض 0.6 درصدی در جولای. سایر داده ها حاکی از آن است که تولیدات صنعتی و تولیدی در مدت مشابه 0.7 درصد و 0.8 درصد کاهش داشته است. GBP/USD واکنشی فوری به این ارقام نشان نداد و آخرین بار مشاهده شد که به طور پیوسته کمی بالاتر از 1.2300 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه افزایش اندکی را ثبت کرد، اما تلاش کرد تا از سطح 149.00 در اوایل روز پنجشنبه فاصله بگیرد. آساهی نوگوچی، عضو هیئت‌مدیره بانک ژاپن (BoJ) روز پنج‌شنبه اشاره کرد که تمرکز اصلی بر این خواهد بود که آیا شتاب افزایش دستمزدها در هنگام تصمیم‌گیری‌های سیاسی تداوم می‌یابد یا خیر.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا همچنان از کاهش بازدهی آمریکا سود می برد و روند صعودی خود را در روز چهارشنبه افزایش داد. در اوایل روز پنجشنبه، XAU/USD به افزایش خود ادامه داد و آخرین بار نزدیک به 1880 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس