اخبار فارکس امروز | دوشنبه 10 مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 10 مهر در بازار فارکس بدانید:

در ساعات معاملاتی آسیایی در روز دوشنبه، بازارهای مالی نسبتاً باثبات باقی ماندند و بازارهای سهام در چین، هنگ کنگ و هند برای تعطیلات تعطیل شدند. تقویم اقتصادی ایالات متحده برای امروز شامل نظرسنجی ISM Manufacturing PMI در سپتامبر است و فعالان بازار نیز به نظرات مقامات فدرال رزرو از جمله رئیس جروم پاول توجه خواهند کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

در آخر هفته، کنگره ایالات متحده یک لایحه توقف بودجه برای جلوگیری از تعطیلی دولت را تصویب کرد و بودجه قبلی را برای 45 روز تمدید کرد، بنابراین بودجه دولت را تا 17 نوامبر تامین کرد. معاملات در قلمرو مثبت در طول صبح اروپا. در همین حال، شاخص دلار آمریکا سودهای هفته قبل را تثبیت کرد و در حدود 106.00 بود و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.6 درصد در نوسان بود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

چین داده‌هایی را در آخر هفته منتشر کرد که نشان می‌دهد PMI تولید Caixin از 51 در ماه آگوست به 50.6 در سپتامبر و PMI خدمات از 51.8 به 50.2 در مدت مشابه کاهش یافته است. جفت ارز AUD/USD به دلیل تعطیلات روز کارگر در استرالیا، واکنش قابل توجهی به این ارقام نشان نداد و در محدوده محدود بالای 0.6400 معامله شد. انتظار می‌رود روز سه‌شنبه در جلسه آسیایی، بانک مرکزی استرالیا (RBA) تصمیمات سیاستی خود را اعلام کند، پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که RBA نرخ بهره را بدون تغییر در 4.1 درصد نگه می‌دارد.

یورو به دلار EUR/USD

در صبح اروپا، EUR/USD افزایش یافت و به سمت 1.0600 حرکت کرد. در ادامه جلسه، یورواستات نرخ بیکاری اوت را منتشر خواهد کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز جمعه با تغییرات حاشیه ای بسته شد اما در هفته قبل ضرر قابل توجهی را تجربه کرد. این جفت توانست در ابتدای هفته جدید ثبات پیدا کند و در روز بالای 1.2200 کمی بالاتر معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در جریان معاملات آسیایی با خالص مثبت باز شد و تا سطح بحرانی 150.00 پیش رفت. وزیر دارایی ژاپن شونیچی سوزوکی بار دیگر تاکید کرد که آنها به دقت حرکت ارز را زیر نظر دارند. این جفت کمی عقب نشینی کرد اما تا صبح اروپا بالای 149.50 باقی ماند. به طور مشابه، هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه ژاپن، اظهار داشت که آنها از نزدیک حرکات FX را با احساس فوریت بالا مشاهده می کنند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا هفته را تحت فشار نزولی ملایم آغاز کرد و به پایین ترین سطح خود از اوایل ماه مارس رسید و به مرز 1840 دلار نزدیک شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید