بازار فارکس امروز | جمعه 31 شهریور

اخبار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 31 شهریور در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

ین ژاپن در روز جمعه با کمبود تقاضا مواجه است زیرا بازارها اعلامیه های سیاست بانک ژاپن (BoJ) را هضم می کنند. در اواخر روز، S&P Global بررسی‌های اولیه PMI تولید و خدمات در سپتامبر را برای منطقه یورو، بریتانیا و ایالات متحده منتشر خواهد کرد. علاوه بر این، داده‌های خرده‌فروشی برای کانادا و نظرات مقامات بانک مرکزی از نزدیک توسط فعالان بازار پیش از آخر هفته مشاهده می‌شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

BoJ تصمیم گرفت تنظیمات سیاست پولی خود را در جلسه سپتامبر بدون تغییر نگه دارد و نرخ کلیدی را در -0.1٪ و هدف بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن را در 0٪ حفظ کرد. کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی آمریکا، در سخنانی درباره چشم‌انداز سیاست‌ها، اظهار داشت که هنوز نمی‌توانند متغیری را که منجر به دستیابی به تورم ۲ درصدی و پایان سیاست نرخ بهره منفی می‌شود، شناسایی کنند. وی توضیح داد که تغییر سیاست تنها زمانی مورد توجه قرار می گیرد که دستیابی به تورم 2 درصدی در چشم باشد. پس از تصمیم BoJ، USD/JPY رالی خود را افزایش داد و نزدیک به بالاترین سطح خود از نوامبر 2022، در حدود 148.50 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD برای اولین بار از ماه مارس در روز پنجشنبه پس از اینکه بانک انگلستان بازار را با ثابت نگه داشتن نرخ بهره در سطح 5.25 درصد غافلگیر کرد، به زیر 1.2300 سقوط کرد. در اوایل روز جمعه، داده‌های خرده‌فروشی بریتانیا 1.4 درصد کاهش سالانه در ماه اوت را نشان داد. این جفت تحت فشار نزولی باقی ماند و کمی بالاتر از 1.2250 معامله شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، S&P Global Manufacturing PMI از 49.6 به 48.2 کاهش یافت، در حالی که PMI خدمات از 47.8 به 50.5 بهبود یافت. این نشان دهنده گسترش فعالیت های تجاری بخش خدمات است. AUD/USD در پاسخ کمی بالاتر رفت و بالای 0.6400 تثبیت شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز پنجشنبه تقریباً بدون تغییر بسته شد و در اوایل روز جمعه نزدیک به 1.0650 معامله شد. PMI تولید آلمان در ماه آگوست به 39.8 بهبود یافت و PMI خدمات به 49.8 افزایش یافت. در حالی که این قرائت ها فراتر از انتظارات بازار بود، یورو نتوانست کشش قابل توجهی به دست آورد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا روز پنجشنبه کاهش یافت و به زیر 1920 دلار رسید. با این حال، اوایل روز جمعه، XAU/USD شروع به بهبود کرد و به 1930 دلار بازگشت. این بهبود با عقب نشینی در بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید