بازار فارکس امروز – بازارها به گزارش PMI و مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده چشم دوخته اند

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

در اینجا آنچه باید در روز سه شنبه، 2 خرداد در بازار فارکس بدانید، آمده است:

پس از نوسانات بازار در روز دوشنبه، بازارهای مالی در اوایل روز سه‌شنبه نسبتاً آرام می‌مانند زیرا سرمایه‌گذاران منتظر نظرسنجی‌های S&P Global PMI برای منطقه یورو، بریتانیا و ایالات متحده هستند. فعالان بازار همچنان سرفصل‌های مربوط به مذاکرات محدودیت بدهی و نظرات مقامات بانک مرکزی را زیر نظر خواهند داشت.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، نتوانستند در مورد افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت قبل از مهلت تخمینی 1 ژوئن به توافق برسند. بایدن در بیانیه‌ای که پس از این نشست منتشر شد، گفت: «ما بار دیگر تکرار کردیم که نکول بدهی از روی میز خارج است و تنها راه برای پیشبرد، حسن نیت به سوی توافق دو حزبی است». قرار است طرفین در طول این هفته به گفتگوهای تلفنی ادامه دهند.

شاخص دلار امریکا DXY

معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در روز تقریباً بدون تغییر بود و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در بالای 3.7٪ ثابت باقی می ماند. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) در کانالی فشرده کمی زیر 130.50 نوسان دارد. علاوه بر S&P Global PMI، سند اقتصادی ایالات متحده همچنین دارای فروش خانه جدید آوریل و شاخص تولید ریچموند فدرال رزرو برای ماه می خواهد بود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در تلاش برای بهبودی است و در اوایل روز سه شنبه در حدود 1.0800 معامله می شود. داده‌های آلمان در صبح اروپا نشان داد که PMI تولیدی HCOB از 44.5 در آوریل به 42.9 در ماه می کاهش یافته است و نشان می‌دهد که فعالیت‌های تجاری در بخش تولید همچنان با سرعتی شتابان رو به کاهش است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD تحت فشار نزولی متوسط باقی می ماند و به سمت 1.2400 پایین می آید. اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) و سایر سیاستگذاران از ساعت 0915 GMT در مقابل کمیته منتخب خزانه داری بریتانیا شهادت خواهند داد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به سمت 139.00 صعود کرد و قبل از انجام یک اصلاح نزولی، در ساعات معاملاتی آسیایی در روز سه شنبه به بالاترین سطح خود از نوامبر رسید. در زمان نوشتن، USD/JPY در روز نزدیک به 138.50 ثابت معامله شد. در اوایل روز، داده های ژاپن نشان داد که PMI تولیدی بانک جیبون و PMI خدمات بانک جیبون به ترتیب به 50.8 و 56.3 در ماه می بهبود یافته اند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به سمت جنوب رفت و روز را در محدوده منفی بسته کرد. XAU/USD در اوایل روز سه‌شنبه به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد و آخرین بار مشاهده شد که نزدیک به 1٪ به صورت روزانه زیر 1960 دلار از دست داده است.

بیت کوین - BTC/USD

پس از نوسانات بدون جهت روز دوشنبه، بیت کوین در اوایل روز سه‌شنبه افزایش یافت و به 27300 دلار رسید. اتریوم از کانال افقی دو هفته‌ای خود خارج شد و آخرین بار با افزایش 2 درصدی در روز به 1850 دلار رسید.

اتریوم - ETH/USD

برای دنبال کردن تمام اخبار روز به بخش اخبار فارکس مراجعه نمایید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید