بازار فارکس امروز | دوشنبه 27 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 27 شهریور در بازار فارکس بدانید:

بازارهای مالی در آغاز هفته جدید نسبتاً آرام هستند و سرمایه گذاران بر جلسات مهم سیاست گذاری بانک مرکزی متمرکز هستند که برای هفته برنامه ریزی شده است. در روز دوشنبه هیچ گزارش اقتصادی قابل توجهی در سطح بالا وجود ندارد. بانک های مرکزی کلیدی مانند بانک خلق چین، فدرال رزرو، بانک ملی سوئیس، بانک انگلستان و بانک ژاپن قرار است تصمیمات خود در مورد نرخ بهره را اعلام کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا پس از ثبت افزایش برای نهمین هفته متوالی، در اوایل روز دوشنبه در حال کاهش است. قراردادهای آتی شاخص سهام ایالات متحده با افزایش اندکی معامله می شود و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالای 4.3 درصد باقی می ماند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD، به دنبال کاهش شدید در واکنش به تصمیمات سیاستی بانک مرکزی اروپا در هفته گذشته، در حال حاضر بالای 1.0650 در اوایل جلسه اروپا تثبیت می شود. انتظار می رود بوندس بانک آلمان گزارش ماهانه خود را در اواخر روز منتشر کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD برای اولین بار از اواخر ماه می در روز جمعه به زیر 1.2400 بسته شد. این جفت ارز در اوایل روز دوشنبه در نزدیکی آن سطح رشد اندکی حفظ کرده است. دفتر آمار ملی بریتانیا اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را روز چهارشنبه قبل از تصمیمات سیاستی بانک انگلستان در روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD پس از معاملات پرتلاطم هفته گذشته در حدود 0.6450 ثابت است. بانک مرکزی استرالیا (RBA) قرار است صورتجلسه سیاستگذاری ماه اوت خود را در ساعات اولیه نشست آسیایی روز سه شنبه منتشر کند. در آن جلسه، مقامات تصمیم گرفتند نرخ نقدی را بدون تغییر در 4.1 درصد نگه دارند.

NZD/USD در اوایل روز دوشنبه در محدوده مثبت بالای 0.5900 معامله می شود. چشم انداز تورم برای سال منتهی به مارس 2024 توسط موسسه تحقیقات اقتصادی نیوزلند (NZIER) بازنگری شده است، که پیش بینی می کند تورم سالانه CPI در سال منتهی به مارس 2024 به 4.3 درصد کاهش یابد و در سال 2025 به 2.4 درصد کاهش یابد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در اوایل روز دوشنبه فشار نزولی ملایمی را تجربه می کند و به منطقه 147.50 عقب نشینی می کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در روز جمعه با افزایش قابل توجهی روبرو شد و تمام ضررهای هفتگی خود را از بین برد. اوایل روز دوشنبه، XAU/USD جایگاه خود را حفظ کرده و در محدوده مثبت نزدیک به 1930 دلار معامله می‌شود که با حمایت از کاهش بازدهی ایالات متحده حمایت می‌شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید