فارکس

بازار فارکس امروز – جمعه 16 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه که باید در روز جمعه 16 تیر در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) برای یافتن تقاضا در اوایل روز جمعه با مشکل مواجه است، زیرا سرمایه گذاران در حاشیه مانده اند و منتظر هستند تا اداره آمار کار ایالات متحده اطلاعات گزارش NFP ماه ژوئن را منتشر کند. در همین حال، موضع محتاطانه بازار در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه جهانی دست نخورده باقی می ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در صبح اروپا در ناحیه قرمز معامله می شود. اداره آمار کانادا نیز گزارش مشاغل ژوئن را در اواخر روز منتشر خواهد کرد و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) سخنرانی خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

انتشار داده های خوش بینانه اقتصاد کلان از ایالات متحده به افزایش شاخص دلار آمریکا (DXY) در ساعات روز پنجشنبه کمک کرد. داده های ماهانه منتشر شده توسط ADP نشان می دهد که اشتغال در بخش خصوصی در ماه ژوئن به 497000 نفر رسیده است که با اختلاف زیادی از انتظار بازار 228000 نفر فراتر رفته است. علاوه بر این، PMI خدمات ISM از 50.3 به 53.9 بهبود یافته است. با این حال، DXY کشش خود را در جلسه اواخر آمریکا از دست داد و در محدوده منفی بسته شد و یک برد سه روزه را شکست.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز پنج شنبه افزایش اندکی را ثبت کرد اما نتوانست بالای 1.0900 تثبیت شود. در اوایل روز جمعه، این جفت کمی پایین تر از آن سطح حرکت می کند. در اوایل جلسه، داده های آلمان نشان داد که تولید صنعتی در ماه می 0.2 درصد کاهش یافته است. لاگارد در مصاحبه ای با La Provence در روز جمعه تکرار کرد که آنها هنوز کار دارند تا تورم را به هدف خود بازگردانند، اما این اظهار نظر تا حد زیادی توسط فعالان بازار نادیده گرفته شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز پنجشنبه به سمت 1.2800 صعود کرد، اما بخشی از سود روزانه خود را پس از داده های ایالات متحده پاک کرد. با این وجود، این جفت بالاترین بسته شدن روزانه خود را در 10 روز گذشته به ثبت رساند و آخرین بار در حدود 1.2750 ثابت ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY تحت فشار نزولی باقی می‌ماند و به روند کاهشی خود تا 143.00 ادامه می‌دهد و ین ژاپن از جو بازار ریسک‌گریز سود می‌برد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا در روز پنجشنبه، قیمت طلا به فاصله نزدیک به 1900 دلار رسید. XAU/USD یک اصلاح فنی را انجام می دهد و در اوایل جمعه بالای 1910 دلار معامله می شود.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین در روز پنجشنبه برای سومین روز متوالی در منقطه قرمز بسته شد و در اوایل جمعه به بالای 30000 دلار رسید. اتریوم در روز پنجشنبه بیش از 3 درصد از دست داد و آخرین بار در حال تثبیت ضررهای خود در حدود 1850 دلار بود.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس