بازار فارکس امروز | چهارشنبه 29 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 29 شهریور در بازار فارکس بدانید:

پوند استرلینگ در اوایل معاملات روز چهارشنبه پس از انتشار آمار ضعیف تر از حد انتظار تورم بریتانیا در ماه اوت، در برابر همتایان اصلی خود با کاهش مواجه شد. فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) قرار است تصمیم خود را در مورد نرخ بهره اعلام کند و خلاصه اصلاح شده پیش بینی های اقتصادی (SEP)، از جمله “نقطه نقطه” را در اواخر روز منتشر کند. در جلسه آسیایی، معامله گران همچنین بر داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه دوم نیوزلند متمرکز شده اند.

پوند به دلار GBP/USD

تورم سالانه بریتانیا که با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، از 6.8 درصد در ماه جولای به 6.7 درصد در ماه اوت کاهش یافت که کمتر از انتظارات بازار 7.1 درصدی بود. جزئیات بیشتر از این گزارش حاکی از کاهش تورم اصلی CPI از 6.9 درصد به 6.2 درصد برای مدت مشابه است، در حالی که شاخص قیمت خرده فروشی 9.1 درصد افزایش یافته است، اندکی کمتر از 9.3 درصد پیش بینی شده است. در پاسخ، GBP/USD به زیر 1.2350 سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود از اواخر ماه می رسید. EUR/GBP به بالاترین سطح شش هفته اخیر بالای 0.8650 رسید و GBP/JPY بیش از 50 پیپ کاهش یافت و به زیر 183.00 رسید که نشان دهنده فشار فروش کلی بر پوند استرلینگ است.

شاخص دلار امریکا DXY

انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره خود را در محدوده 5.25 تا 5.5 درصد حفظ کند. با این حال، تمرکز بازار بر اصلاحات بالقوه در طرح نقطه‌ای و هرگونه اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در رابطه با چشم‌انداز سیاست است که می‌تواند منجر به نوسانات قابل توجهی در دلار آمریکا (USD) شود. جو محتاطانه بازار از دلار در نیمه دوم روز حمایت کرد و شاخص USD کمی بالای 105.00 تثبیت شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در ساعات معاملاتی اروپا در روز سه شنبه به بالای 1.0700 افزایش یافت اما متعاقباً روز زیر این سطح بسته شد. اوایل روز چهارشنبه، این جفت نوسانات در محدوده باریکی را نشان داد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز سه‌شنبه افزایش‌های ملایمی را ثبت کرد و به صعود به سمت 148.00 در روز چهارشنبه ادامه داد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

NZD/USD رشد خود را برای دومین روز متوالی در روز سه شنبه افزایش داد و اوایل روز چهارشنبه به منطقه 0.5950 رسید. انتظار می‌رود که داده‌های تولید ناخالص داخلی نیوزیلند در سه ماهه دوم رشد سالانه 1.2 درصدی را نشان دهد، که نسبت به رشد 2.2 درصدی ثبت شده در سه ماهه اول کمتر است.

نفت WTI

USD/CAD برای اولین بار در بیش از یک ماه روز سه‌شنبه به زیر 1.3400 سقوط کرد، زیرا آمار کانادا گزارش داد که CPI سالانه در ماه آگوست 4 درصد افزایش یافت و از انتظارات بازار 3.8 درصد پیشی گرفت. با این حال، کاهش قیمت نفت خام، سود دلار کانادا را محدود کرد و این جفت ارز بخش قابل توجهی از پیشرفت های روزانه خود را در اواخر جلسه آمریکا دنبال کرد. در زمان گزارش، این جفت ارز به سمت 1.3450 حرکت می کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در روز سه‌شنبه پس از جلسه صعودی روز دوشنبه به افزایش خود ادامه داد، اما برای به دست آوردن شتاب صعودی قوی با چالش‌هایی مواجه شد. با وجود بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده که پیش از رویداد فدرال رزرو بالاتر از 4.3 درصد بود، XAU/USD کمی بالاتر از 1930 دلار در مرحله تثبیت باقی ماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید