بازار فارکس امروز – سه شنبه 28 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 28 شهریور در بازار فارکس بدانید:

به دنبال فقدان روند مشخص در معاملات روز دوشنبه، بازارها در روز سه‌شنبه متلاطم باقی می‌مانند زیرا سرمایه‌گذاران در آستانه نشست‌های بانک مرکزی که اواخر این هفته برنامه‌ریزی شده است، محتاطانه عمل می‌کنند. در نشست اروپایی، یورواستات آماده است تا اصلاحاتی را در شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده ماه آگوست منتشر کند، در حالی که در اواخر روز به شاخص‌های اقتصادی ایالات متحده مانند مجوزهای ساختمانی و شروع مسکن توجه می‌شود. علاوه بر این، اداره آمار کانادا قرار است شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ماه اوت منتشر کند.

شاخص دلار امریکا DXY

بهبود حاشیه ای در تمایلات ریسک در روز دوشنبه منجر به کاهش ملایم دلار آمریکا (USD) در ساعات معاملاتی آمریکا شد. شاخص USD که ارز را در برابر سبدی از ارزهای اصلی ردیابی می کند، 0.25 درصد افت را تجربه کرد اما توانست در بالای سطح 105.00 تثبیت شود. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده با 0.6 درصد کاهش به 4.3 درصد رسید که بر فشار نزولی بر دلار افزود. اوایل روز سه‌شنبه، معاملات آتی شاخص سهام آمریکا بدون تغییر قابل توجهی در حال انجام است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

صورتجلسه نشست سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (RBA) در سپتامبر که در اوایل روز منتشر شد، اجماع بین سیاستگذاران را برای ثابت ماندن نرخ سیاستی نشان داد. این تصمیم ناشی از این باور بود که داده های اخیر چشم انداز اقتصادی را به طور قابل ملاحظه ای تغییر نداده است. RBA بر اهمیت دادن زمان بیشتر برای مشاهده تأثیر کامل اقدامات سختگیرانه قبلی تأکید کرد و تعهد خود را برای شکل دادن به سیاست بر اساس داده های دریافتی و ارزیابی ریسک تکرار کرد. جفت ارز AUD/USD واکنش محدودی به این خبر نشان داد و آخرین بار مشاهده شد که زیر 0.6450 معامله می شود.

نفت WTI

روز دوشنبه، USD/CAD به زیر سطح 1.3500 سقوط کرد زیرا افزایش قیمت نفت خام به نفع دلار کانادا مرتبط با کالا (CAD) بود. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت بیش از 1 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود در سال 2023 رسید و از 92 دلار در هر بشکه گذشت. پیش‌بینی می‌شود که به‌طور سالانه، CPI کانادا 3.8 درصد افزایش یابد، نسبت به افزایش 3.3 درصدی گزارش شده در جولای.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD از ضعف دلار آمریکا در جلسه معاملاتی روز دوشنبه آمریکا سود برد و روز را با افزایش به پایان رساند و فاز تثبیت را کمی زیر سطح 1.0700 در اوایل روز سه شنبه حفظ کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در جلسه اروپا، USD/JPY همچنان به زیر 148.00 نوسان می کند. یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر صنعت ژاپن، روز سه‌شنبه ابراز نگرانی کرد که بانک مرکزی ژاپن ممکن است در نهایت اثربخشی اقدامات سیاست پولی را به پایان برساند. به طور جداگانه، نخست وزیر ژاپن فومیو کیشیدا برنامه هایی را برای ارائه سیاست های مالی و اقتصادی ژاپن در نیویورک تشریح کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز دوشنبه برای مدت کوتاهی به بالای سطح 1.2400 صعود کرد اما متعاقباً روند بهبودی خود را تغییر داد و در نهایت روز را با کمترین تغییر به پایان رساند. جفت ارز در حال حاضر در یک کانال باریک در اطراف سطح 1.2380 نوسانات را نشان می دهد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز دوشنبه با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا سرمایه گذاری کرد و به بالاترین سطح دو هفته اخیر بالای 1930 دلار رسید. در طول جلسه آسیایی روز سه شنبه، XAU/USD کاهش جزئی را تجربه کرد اما توانست جایگاه خود را بالاتر از این سطح حفظ کند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید