اخبار فارکس

گزارش بازار فارکس – سه شنبه 5 تیر

توجه بازار به داده های سطح متوسط ​​ایالات متحده و گزارش تورم کانادا معطوف شده است

گزارش بازار جهانی فارکس امروز

پس از شروع نزولی هفته، دلار آمریکا (USD) در اوایل روز سه‌شنبه در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر داده‌های مسکن، تولید منطقه‌ای و اعتماد مصرف‌کننده هستند، جایگاه خود را حفظ می‌کند. در اوایل جلسه آمریکا، داده‌های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از کانادا نیز توسط فعالان بازار به دقت مشاهده خواهد شد.

گزارش بازار فارکس امروز

تغییر مثبت در تمایل به ریسک، یافتن تقاضا را برای دلار در نیمه اول روز دوشنبه دشوار کرد. با این حال، اقدامات متفاوت در وال استریت به این ارز کمک کرد تا ضررهای خود را در اواخر روز محدود کند. شاخص دلار بیش از 0.3% در روز کاهش یافت، در حالی که شاخص داوجونز 0.67% افزایش یافت و شاخص نزدک کامپوزیت 1.3% سقوط کرد. اوایل روز سه‌شنبه، شاخص دلار در مرحله تثبیت اندکی زیر 105.50 باقی مانده، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در آن روز به میزان اندکی بالاتر هستند.

سرمایه گذاران برای سرنخ های بیشتر در مورد سلامت اقتصاد و اقدامات بالقوه سیاست پولی توسط فدرال رزرو، توجه زیادی به انتشار داده های اقتصادی آتی خواهند داشت. داده‌های مسکن، گزارش‌های تولید منطقه‌ای، و ارقام اعتماد مصرف‌کننده بینشی از جنبه‌های مختلف فعالیت اقتصادی ارائه می‌کنند که می‌تواند بر تقاضای دلار و احساسات بازار تأثیر بگذارد.

در ادامه گزارش بازار فارکس امروز به سراغ بازار آسیا و اقیانوسیه می‌رویم. داده‌های اولیه جلسه آسیایی از استرالیا نشان داد که اعتماد مصرف‌کننده Westpac از -0.3 درصد در ماه می به 1.7٪ در ژوئن بهبود یافته است. در همین حال، لی کیانگ، نخست‌وزیر چین نسبت به دستیابی به هدف رشد سالانه حدود 5 درصد برای سال 2024 ابراز اطمینان کرد. پس از بسته شدن در محدوده مثبت در روز دوشنبه، AUD/USD همچنان به بالاترین سطح خود ادامه می‌دهد و آخرین بار در حدود 0.6670 معامله شد.

دلار به ین ژاپن پس از نزدیک شدن به 160.00 در روز دوشنبه کاهش یافت. یوشیماسا هایاشی، دبیر ارشد کابینه ژاپن، مجدداً تاکید کرد که نوسانات بیش از حد ارز خارجی (بازار فارکس) نامطلوب است و دولت به دقت بر حرکات بازار فارکس نظارت خواهد کرد و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام خواهد داد. اوایل سه‌شنبه، USD/JPY با رنگ قرمز زیر 159.50 معامله می‌شود.

در کانادا، تورم سالانه که با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، پیش بینی می شود که از 2.7 درصد در آوریل به 2.6 درصد در ماه می کاهش یابد. USD/CAD در روز دوشنبه در قرمز بسته شد و در اوایل روز سه شنبه به روند کاهشی خود ادامه داد و در ضعیف ترین سطح خود در سه هفته اخیر نزدیک به 1.3650 معامله شد.

یورو به دلار از ضعف دلار در روز دوشنبه استفاده کرد و به سمت 1.0750 بازگشت. این جفت نسبتاً ساکت می ماند و در یک کانال فشرده زیر این سطح در صبح روز سه شنبه در اروپا نوسان می کند.

پوند به دلار روز دوشنبه افزایش یافت و به 1.2700 رسید. اوایل سه‌شنبه، این جفت در مرحله تثبیت نزدیک به 1.2690 باقی می‌ماند.

اونس طلای جهانی روز دوشنبه با کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به زیر 4.25 درصد، رشد کمی داشت. XAU/USD تلاش می‌کند تا بهبودی اخیر را تقویت کند و در باند باریک زیر 2,330 دلار در آغاز جلسه اروپا در روز سه‌شنبه معامله می‌شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس