گزارش فارکس امروز: دلار آمریکا برای یافتن تقاضا قبل از داده های شغلی کلیدی تلاش می کند

اخبار فارکس امروز

دلار آمریکا (USD) در حال تلاش برای حفظ قدرت خود در برابر سایر ارزها در آخرین روز معاملاتی هفته است. شاخص دلار آمریکا نزدیک به پایین ترین حد چند هفته ای خود یعنی حدود 104.00 که در اوایل هفته به آن رسیده بود، باقی مانده است. بعداً امروز، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش مشاغل ماه می را منتشر خواهد کرد که شامل داده‌های مربوط به حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، نرخ بیکاری و تورم دستمزد می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود که نرخ بیکاری در ایالات متحده در ماه مه روی 3.9 درصد ثابت بماند و پیش‌بینی می‌شود حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تا 185000 افزایش یابد، پس از افزایش ضعیف‌تر از حد انتظار 175000 در آوریل. پیش‌بینی می‌شود تورم سالانه دستمزد، که با تغییر در میانگین درآمد ساعتی اندازه‌گیری می‌شود، بدون تغییر در 3.9 درصد باقی بماند. پیش از داده های بازار کار، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 4.3٪ ثابت باقی می ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر است.

دنبال کنید: تقویم اقتصادی فارکس – Economic Calendar

یورو به دلار EURUSD

روز پنج شنبه، بانک مرکزی اروپا (ECB) پس از نشست سیاستی ژوئن در راستای همسویی با انتظارات بازار، از کاهش 25 واحدی در نرخ های کلیدی خبر داد. در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، هیچ گونه تسهیل فوری بیشتر را تایید نکرد و بر رویکردی وابسته به داده ها در حرکت رو به جلو تاکید کرد. واکنش یورو به دلار نسبتاً خاموش بود، اما این جفت ارز تا حدود 1.0900 بالاتر رفت. در طول ساعات معاملات اروپا، یورواستات اصلاحات مربوط به تغییرات اشتغال سه ماهه اول و داده های تولید ناخالص داخلی را منتشر خواهد کرد. علاوه بر این، Destatis آلمان گزارش داد که تولید صنعتی در ماه آوریل 0.1 درصد به صورت ماهانه کاهش یافته است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در نشست آسیایی، داده‌های چین نشان داد که صادرات در ماه مه 7.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که از انتظارات بازار برای افزایش 6 درصدی پیشی گرفت. واردات در مدت مشابه 1.8 درصد افزایش یافته است. پس از بسته شدن مثبت در روز پنجشنبه، AUD/USD در اوایل روز جمعه بالاتر رفت و آخرین بار کمی بالاتر از 0.6670 معامله شد.

پوند به دلا در روز پنج شنبه رشدهای کوچکی را ثبت کرد اما نتوانست شتاب صعودی ایجاد کند و در محدوده باریکی در حدود 1.2800 در اوایل روز جمعه معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

دلار به ین ژاپن در روز پنجشنبه به زیر 156.00 عقب نشینی کرد و به کاهش ادامه داد. در زمان نوشتن این مقاله، این جفت در محدوده منفی زیر 155.50 معامله می شد.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

اونس طلا روز پنجشنبه روند صعودی هفتگی خود را افزایش داد و در روز نزدیک به 1 درصد افزایش یافت. XAU/USD در اوایل روز جمعه سودهای کوچک روزانه خود را حفظ می کند و در حدود 2380 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس