گزارش بازار فارکس – شروع آرام هفته پیش از رویدادهای کلیدی

گزارش بازار فارکس fx

فعالیت بازارهای مالی در ابتدای هفته کاهش یافته است. تقویم اقتصادی اروپا شامل داده‌های احساسات IFO از آلمان است، در حالی که بازارهای ایالات متحده برای تعطیلات روز یادبود بسته هستند. در اواخر این هفته، فعالان بازار نظرات مقامات بانک مرکزی و داده های تورم از آلمان، منطقه یورو و ایالات متحده را از نزدیک تماشا خواهند کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز جمعه به زنجیره بردهای چهار روزه خود پایان داد و در محدوده منفی بسته شد، اما همچنان در هفته افزایش اندکی داشت. صبح روز دوشنبه در اروپا، شاخص دلار در محدوده باریکی زیر 105.00 در نوسان است. بازدهی معیار 10 ساله، با حمایت از داده های قوی ایالات متحده، در هفته گذشته بیش از 1 درصد افزایش یافت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در آستانه آخر هفته افزایش یافت و به قوی‌ترین سطح خود از اوایل ماه می رسید و به بالای 157.00 در روز جمعه صعود کرد. با این حال، این جفت در تلاش است تا حرکت صعودی خود را حفظ کند و در اوایل دوشنبه کمی زیر 157.00 معامله می شود. کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن (BoJ) به پیشرفت در دور شدن از نرخ بهره صفر و افزایش انتظارات تورمی اشاره کرد، اما بر لزوم تثبیت مجدد آنها بر روی هدف 2 درصدی تاکید کرد. علاوه بر این، کازوهیرو ماساکی، مدیر کل دپارتمان امور پولی BoJ، اشاره کرد که انتظار می‌رود تغییرات دستمزد واقعی بر اساس سال به سال مثبت شود، در حالی که بر اهمیت نظارت بر قیمت‌های انرژی و حرکت ارز تاکید کرد.

پوند به دلار GBP/USD

علیرغم تقویت گسترده دلار آمریکا در هفته گذشته، GBP/USD موفق به ثبت سودهای نهایی شد که توسط داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) قوی تر از حد انتظار از بریتانیا حمایت می شد. این جفت در مرحله تثبیت باقی می ماند و در حدود 1.2750 در صبح اروپا معامله می شود. بازارهای بریتانیا امروز به مناسبت تعطیلات بانکی بهار تعطیل هستند.

یورو به دلار EURUSD

EUR/USD روز جمعه افزایش یافت و بخش قابل توجهی از زیان هفتگی خود را از بین برد. این جفت نسبتاً آرام باقی می ماند و در محدوده باریکی در حدود 1.0850 حرکت می کند.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

طلا هفته گذشته کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و در روز جمعه به پایین ترین سطح خود در دو هفته اخیر به زیر 2330 دلار رسید. با این حال، XAU/USD اندکی بالاتر رفته و با شروع هفته جدید حدود 2340 دلار نگه داشته است.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس