گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا پیش از انتشار داده‌های اقتصادی، سودهای هفتگی را تثبیت می‌کند

گزارش بازار فارکس fx

دلار آمریکا (USD) در روز پنجشنبه از داده‌های PMI خوش‌بینانه ایالات متحده استفاده کرد و شاخص دلار آمریکا برای چهارمین روز متوالی در محدوده مثبت بسته شد. داده‌های سفارشات کالاهای بادوام در ماه آوریل و بازنگری در نظرسنجی احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان برای ماه مه در تقویم اقتصادی ایالات متحده پیش از آخر هفته نمایش داده می‌شود.

S&P Global Composite PMI از 51.3 در آوریل به 54.4 در برآورد فوری ماه مه صعود کرد، که نشان می دهد فعالیت های تجاری با سرعتی شتابان به رشد خود ادامه می دهند. PMI تولید و خدمات به ترتیب به 50.9 و 54.8 بهبود یافته است. به دنبال یک اصلاح نزولی که در ساعات معاملاتی اروپا مشاهده شد، شاخص دلار دوباره کشش خود را به دست آورد و برای اولین بار در 10 روز گذشته به بالای 105.00 صعود کرد. در اوایل روز جمعه، شاخص نزدیک به سطح بسته شدن روز پنجشنبه ثابت می ماند، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از افزایش بیش از 1 درصدی در روز پنجشنبه، زیر 4.5 درصد در نوسان است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده های ژاپن نشان داد که شاخص ملی قیمت مصرف کننده (CPI) در آوریل 2.5 درصد به صورت سالانه افزایش یافت که از رشد 2.7 درصدی ثبت شده در ماه مارس کمتر است. در همان دوره، شاخص ملی CPI سابق غذای تازه 2.2 درصد افزایش یافت که مطابق با انتظارات بازار بود. USD/JPY هیچ واکنشی به این داده ها نشان نداد و حرکت جانبی خود را در حدود 157.00 گسترش داد.

هاکسبی، معاون رئیس بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) روز جمعه گفت که کاهش نرخ بهره بخشی از بحث های کوتاه مدت نیست و خاطرنشان کرد که ابهامات زیادی در مورد تورم قابل مبادله در آینده وجود دارد. پس از صعود به بالاترین سطح خود در بیش از دو ماه گذشته به بالای 0.6150 به دنبال تسلط بر RBNZ در اوایل هفته، NZD/USD کشش خود را از دست داد و به منطقه 0.6100 عقب نشینی کرد.

پوند به دلار GBP/USD

دفتر آمار ملی بریتانیا گزارش داد که خرده فروشی در ماه آوریل 2.3 درصد به صورت ماهانه کاهش یافته است. این رقم به دنبال انقباض 0.2 درصدی ثبت شده در ماه مارس بود و بسیار بدتر از انتظار بازار برای کاهش 0.4 درصدی بود. GBP/USD پس از انتشار داده های ناامیدکننده، تحت فشار نزولی متوسط باقی می ماند و زیر 1.2700 معامله می شود.

یورو به دلار EURUSD

EUR/USD در روز پنجشنبه زیان های کوچکی را ثبت کرد اما توانست بالای 1.0800 نگه دارد. این جفت در یک محدوده باریک در حدود 1.0820 در صبح روز جمعه در اروپا نوسان می کند. Destatis آلمان پیشتر در روز گذشته تأیید کرد که تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) در سه ماهه اول 0.2 درصد به صورت سه ماهه افزایش یافته است.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

پس از متحمل شدن زیان های سنگین در روز چهارشنبه، طلا در روز پنج شنبه کاهش یافت و بیش از 2 درصد در روز کاهش یافت. XAU/USD در اوایل جمعه اصلاحات فنی را انجام می دهد و زیر 2340 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس