گزارش بازار فارکس – دلار نزدیک به بالاترین حد یک هفته‌ای پس از صورتجلسه فدرال رزرو

گزارش بازار فارکس fx

پس از اینکه صورتجلسه آخرین نشست فدرال رزرو (FOMC) نشان داد که برخی از مقامات تمایل به افزایش نرخ بهره دارند، دلار روز پنجشنبه پس از بهترین روز خود در این ماه در برابر همتایان اصلی خود نزدیک به بالاترین حد یک هفته ای خود در نوسان بود.

دلار نیوزیلند به صعود خود ادامه داد زیرا افزایش غیرمنتظره خرده‌فروشی‌های محلی به دستورالعمل‌های بانک مرکزی یک روز قبل افزوده شد و گمانه زنی‌ها برای کاهش نرخ‌ها را عقب انداخت.

استرلینگ پس از جهش به اوج یک ماهه پس از آمارهای تورم داغتر از حد انتظار، ثابت ماند. همچنین اعلام انتخابات پارلمانی بریتانیا در 4 جولای از پوند حمایت کرد.

اتریوم در بحبوحه گمانه زنی ها در مورد تایید احتمالی صندوق های قابل معامله در مبادلات نقدی ایالات متحده که دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان را ردیابی می کند، همچنان نزدیک به اوج بیش از دو ماهه روز سه شنبه بود.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار (DXY)، که ارز را در برابر شش رقیب اصلی از جمله استرلینگ، یورو و ین ردیابی می کند، پس از افزایش 0.28 درصدی دیروز، تغییر چندانی در 104.85 داشت.

مقامات فدرال رزرو در جلسه 30 آوریل تا 1 مه خود نشان دادند که هنوز اعتقاد دارند که فشارهای قیمتی کاهش می یابد، حتی اگر به آرامی باشد. با این حال، خلاصه جلسه همچنین منعکس کننده بحث در مورد تشدید احتمالی بود. جیمز نایوتون، کارشناس ارشد فارکس در Convera، خاطرنشان کرد: «این صورتجلسه نگرانی‌هایی را نشان داد که ممکن است تورم به همان سرعتی که انتظار می‌رفت کاهش پیدا نکند و برخی از اعضا آماده افزایش بیشتر نرخ در صورت نیاز هستند.»

“در نتیجه، انتظارات برای اولین کاهش نرخ بهره از سپتامبر به نوامبر تغییر کرده است. با برگزاری نشست فدرال رزرو درست پس از انتخابات ایالات متحده، اوایل نوامبر می تواند شاهد نوسانات قابل توجهی در بازار باشد.”

دلار به ین ژاپن USD/JPY

دلار پس از افزایش یک شبه به 156.85 که بالاترین رقم از اول ماه مه بود، تغییر چندانی نکرد و در 156.755 ین (USD/JPY) بود، حتی با وجود نگرانی معامله گران از خطر مداخله مقامات ژاپنی برای حمایت از این ارز. نظرسنجی رویترز در روز پنجشنبه نشان داد که نزدیک به نیمی از شرکت‌های ژاپنی کاهش ارزش ین به بیش از 155 به دلار را برای تجارت خود مضر می‌دانند که تقریباً دو برابر درصد کسانی است که ضعف این ارز را مثبت می‌دانند. برای مقابله با کاهش ارزش ین، 37 درصد از پاسخ دهندگان خواستار افزایش مجدد نرخ بهره توسط بانک مرکزی بودند، در حالی که 34 درصد خواستار مداخله دولت در بازار ارز بودند.

یورو به دلار EURUSD

یورو (EUR/USD) با 0.08 درصد افزایش به 1.08305 دلار رسید، اما نزدیک به پایین ترین سطح یک شبه 1.08175 دلار باقی ماند.

پوند به دلار GBP/USD

استرلینگ (GBP/USD) پس از جهش به 1.27610 دلار در روز چهارشنبه که بالاترین رقم از 21 مارس بود، در 1.2723 دلار حفظ شد، زیرا تورم متداوم شرط های کاهش ماه ژوئن توسط بانک مرکزی انگلستان را شکست داد. در همین حال، ریشی سوناک، نخست وزیر، انتخابات سراسری را برگزار کرد که انتظار می رود محافظه کاران وی پس از 14 سال قدرت، در برابر حزب مخالف کارگر شکست بخورند.

کیوی (NZD/USD) با 0.4 درصد افزایش به 0.6121 دلار رسید، پس از آن که اطلاعات منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که حجم خرده فروشی در نیوزلند در سه ماهه اول 0.5 درصد افزایش یافته است، که در مقابل انتظارات برای کاهش اندک است. روز چهارشنبه، بانک مرکزی نیوزلند با افزایش پیش‌بینی‌های خود برای اوج نرخ بهره و عقب راندن زمانی که انتظار کاهش دارد، بازارها را غافلگیر کرد.

در میان ارزهای رمزپایه، اتر (ETH) در حدود 3769 دلار معامله شد که اندکی نسبت به بسته شدن روز چهارشنبه افزایش داشت. قیمت بیت کوین در روز سه شنبه تا 3838.80 دلار افزایش یافت که بالاترین سطح از 15 مارس بود. بیت کوین (BTC) پس از رسیدن به 71957 دلار در روز سه شنبه تغییر چندانی نداشت و به 69,432 دلار رسید که بالاترین رقم از 9 آوریل بود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس