اخبار فارکسفارکس

گزارش بازار فارکس – پوند استرلینگ از داده های تورم سود می برد، توجه ها به صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال

گزارش بازار فارکس fx

پوند استرلینگ در اوایل روز چهارشنبه در برابر رقبای اصلی خود تقویت شده است، که تحت تاثیر گزارش قوی تر از حد انتظار تورم بریتانیا در ماه آوریل است. در ایالات متحده، داده‌های فروش خانه موجود در ماه آوریل در تقویم اقتصادی برجسته خواهد شد. بعداً در جلسه آمریکا، فدرال رزرو (Fed) صورتجلسه نشست سیاست پولی 30 آوریل تا 1 مه خود را منتشر خواهد کرد.

دفتر آمار ملی بریتانیا روز چهارشنبه گزارش داد که نرخ تورم سالانه که با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، از 3.2 درصد در ماه مارس به 2.3 درصد در آوریل کاهش یافته است. با وجود کاهش، این رقم بیش از انتظارات بازار 2.1 درصد بود. علاوه بر این، CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی‌گیرد، 3.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که بیش از برآوردهای 3.6 درصدی تحلیلگران بود. پس از انتشار گزارش تورم بریتانیا، GBP/USD افزایش یافت و آخرین بار در بالاترین سطح خود در دو ماه گذشته، نزدیک به 1.2750 معامله شد. با انعکاس تاثیر مثبت ارقام CPI بر پوند استرلینگ، EUR/GBP به میزان قابل توجهی پایین تر، در حدود 0.8500 معامله می شود.

در ساعات اولیه معاملات آسیایی، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) اعلام کرد که طبق انتظار، نرخ سیاستی را بدون تغییر در 5.5 درصد قرار داده است. در بیانیه سیاست، RBNZ مجدداً تاکید کرد که این سیاست باید محدودکننده بماند و فرماندار آدریان اور خاطرنشان کرد که آنها در این جلسه “ملاحظات واقعی” را برای افزایش نرخ ها لحاظ کرده اند. پس از اعلام بانک مرکزی نیوزلند، NZD/USD بالاتر رفت و آخرین بار با نزدیک به 0.5 درصد افزایش در روز، در 0.6120 مشاهده شد.

داده های ژاپن نشان داد که صادرات و واردات هر دو با نرخ سالانه 8.3 درصد در ماه آوریل رشد کردند. پس از بسته شدن تقریباً بدون تغییر در روز سه شنبه، USD/JPY همچنان به حرکت جانبی خود ادامه می دهد و در اوایل چهارشنبه در حدود 156.50 معامله می شود.

یورو/دلار آمریکا در روز سه‌شنبه زیان‌های کوچکی را تجربه کرد و در ساعات معاملات آسیایی روز چهارشنبه وارد فاز تثبیت شد. این جفت ارز نسبتاً آرام و کمی بالاتر از 1.0850 در صبح اروپا باقی می ماند.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

قیمت طلا در روز سه شنبه با کاهش اندکی بسته شد و در اوایل روز چهارشنبه به روند کاهشی خود ادامه داد. XAU/USD آخرین بار زیر 2420 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس