اخبار فارکسفارکس

گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا پس از کاهش قیمت شاخص قیمت مصرف کننده، تحت فشار قرار گرفت

گزارش بازار فارکس fx

دلار آمریکا (USD) پس از ضررهای قابل توجه در برابر رقبای اصلی پس از انتشار داده های تورم آوریل در روز چهارشنبه، در حال تلاش برای بازگشت است. تمرکز بر روی داده های اقتصادی آینده ایالات متحده، از جمله ادعاهای هفتگی اولیه بیکاری، شروع مسکن در آوریل، تولید صنعتی، و نظرسنجی تولید فدرال رزرو فیلادلفیا تغییر خواهد کرد. علاوه بر این، نظرات سیاستگذاران بانک مرکزی به دقت رصد خواهد شد.

شاخص دلار امریکا DXY

روز چهارشنبه، اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.4 درصد افزایش یافته است، در حالی که CPI اصلی 3.6 درصد افزایش یافته است، هر دو مطابق با انتظارات بازار. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 2 درصد کاهش یافت که نشان دهنده کاهش احتمال حفظ نرخ سیاست فعلی فدرال رزرو (Fed) در سپتامبر است و از 35 درصد به 25 درصد کاهش یافته است. در نتیجه، شاخص دلار 0.7٪ کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود از 10 آوریل رسید. اوایل پنجشنبه، شاخص دلار در زیر 104.50 ثابت باقی می ماند و بازدهی 10 ساله همچنان به 4.3 درصد کاهش می یابد. در همین حال، پس از افزایش 1 درصدی شاخص های اصلی وال استریت در روز چهارشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده های بازار کار استرالیا افزایش نرخ بیکاری را از 3.9 درصد در ماه مارس به 4.1 درصد در آوریل نشان داد. اشتغال تمام وقت 6.1 هزار کاهش یافت، در حالی که اشتغال پاره وقت 44.6 هزار افزایش یافت. در نتیجه، AUD/USD پس از صعود اولیه به بالای 0.6700، به سمت 0.6670 سقوط کرد.

در ژاپن، برآورد اولیه دفتر کابینه نشان داد که تولید ناخالص داخلی با نرخ سالانه 2 درصد در سه ماهه اول کاهش یافته است که بدتر از انقباض 1.5 درصدی مورد انتظار بود. با وجود این، USD/JPY به کاهش خود ادامه داد و با 0.5% کاهش در روز به 154.15 بعد از افت تقریبا 1% در روز چهارشنبه رسید.

GBP/USD به بالای 1.2600 شکست و 0.75% در روز چهارشنبه افزایش یافت. پس از آزمایش 1.2700 در جلسه آسیایی، این جفت اصلاح شد و در نزدیکی 1.2680 ثابت معامله شد.

EUR/USD روز چهارشنبه 0.6% افزایش یافت و سومین روز متوالی خود را در محدوده مثبت ثبت کرد. اوایل روز پنجشنبه، این جفت کمی زیر 1.0900 تثبیت شد.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

طلا از کاهش بازدهی خزانه داری آمریکا سود برد و به بالاترین سطح خود در سه هفته اخیر نزدیک به 2400 دلار رسید و سپس اندکی عقب نشینی کرد. در صبح اروپا، XAU/USD نزدیک به 2390 دلار ثابت ماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس