با تغییر تمرکز بر گزارش تورم، دلار آمریکا در تلاش برای یافتن تقاضا است

بازار فارکس امروز

صبح روز چهارشنبه، دلار آمریکا (USD) در تلاش است تا در برابر رقبای اصلی خود در تجارت اروپایی انعطاف پذیر باقی بماند. یورواستات قرار است داده های اولیه تولید ناخالص داخلی (GDP) را برای سه ماهه اول منتشر کند، در حالی که در اواخر روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، داده های خرده فروشی در ماه آوریل و ایالت نیویورک خواهد بود.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز سه‌شنبه، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد که شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.2 درصد افزایش یافته است که از انتظار بازار 1.8 درصد پیشی گرفته و پس از افزایش 1.8 درصدی در ماه مارس. در حالی که واکنش اولیه بازار به این گزارش، دلار را تقویت کرد، اما بهبود تمایلات ریسک بعداً باعث شد که ارزش این ارز در جلسه آمریکا از بین برود. شاخص دلار روز سه شنبه برای دومین روز متوالی در محدوده منفی به پایان رسید و آخرین بار در زیر 105.00 نوسان داشت. در همین حال، پس از اینکه شاخص‌های اصلی وال استریت در روز سه‌شنبه بین 0.3 تا 0.7 درصد افزایش یافتند، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل روز چهارشنبه در حال معامله هستند. علاوه بر این، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال کاهش است و به سمت 4.4 درصد حرکت می کند.

یورو به دلار EURUSD

روز سه‌شنبه، یورو/دلار آمریکا از فشار فروش بر دلار سود برد و 0.3 درصد افزایش یافت و به روند صعودی خود در اوایل چهارشنبه ادامه داد. این جفت آخرین بار در بالاترین سطح خود از اوایل آوریل، بالای 1.0820 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز سه‌شنبه بازگشتی را تجربه کرد و در اوایل جلسه آمریکا به سمت 1.2500 سقوط کرد و در اواخر روز به حدود 1.2600 رسید. این جفت در صبح اروپا درست زیر این سطح ثابت باقی می ماند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، شاخص قیمت دستمزد در سه ماهه اول به میزان 0.8 درصد افزایش یافت که اندکی کمتر از انتظار بازار 0.9 درصد بود. با وجود این، AUD/USD تاثیر قابل توجهی نداشت و 0.2% در روز در 0.6640 در زمان نگارش مقاله افزایش یافت. اداره آمار استرالیا اطلاعات بازار کار ماه آوریل را در اوایل پنجشنبه منتشر خواهد کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز سه‌شنبه به صعود خود ادامه داد، اما برخی از افزایش‌های خود را در اواخر روز کاهش داد. اوایل چهارشنبه، این جفت در زیر 156.50 ثابت می ماند.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

طلا از کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در روز سه شنبه استفاده کرد و پس از کاهش روز دوشنبه بهبود یافت. XAU/USD در اوایل چهارشنبه در مرحله تثبیت بالای 2350 دلار باقی می ماند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید