گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا پیش از داده‌های تورم تولیدکننده تثبیت شده است

گزارش بازار فارکس fx

پس از معاملات آرام روز دوشنبه، بازار فارکس همچنان در رکود هستند. در حالی که سرمایه گذاران منتظر اطلاعات کلیدی اقتصادی و سخنان مقامات فدرال رزرو هستند، شاخص دلار آمریکا (DXY) همچنان در محدوده باریکی معامله می شود. به طور خاص، فعالان بازار بر انتشار داده‌های تورم تولیدکننده در ماه آوریل و سخنرانی آتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو متمرکز شده‌اند. در اوایل روز، تقویم اقتصادی اروپا نتایج نظرسنجی ZEW را برای آلمان و منطقه یورو منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

بازده اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا جلسه معاملاتی روز دوشنبه را بدون تغییر به پایان رساند، در حالی که شاخص های اصلی سهام با حرکت های حاشیه ای بسته شدند. تحلیلگران رشد ماهانه 0.3 درصدی در شاخص قیمت تولید کننده (PPI) برای آوریل را پس از افزایش 0.2 درصدی در ماه مارس پیش بینی کردند. علاوه بر این، در جلسه اولیه آمریکا، رئیس پاول قرار است در یک گفتگو با رئیس De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot در نشست عمومی سالانه انجمن بانکداران خارجی در آمستردام شرکت کند.

یورو به دلار EURUSD

روز دوشنبه، EUR/USD از سطح 1.0800 عبور کرد اما در طول جلسه آمریکا اندکی عقب نشینی کرد و به زیر این آستانه بسته شد. اوایل سه‌شنبه، این جفت در محدوده باریکی در حدود 1.0780 نوسان می‌کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز دوشنبه 0.3% افزایش یافت و در معاملات اوایل سه شنبه به حرکت صعودی خود تا 156.50 ادامه داد. شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، بر اهمیت تحرکات ارزی باثبات که منعکس کننده عوامل بنیادی است، تاکید کرد و اظهار داشت که نوسانات ارز خارجی را از نزدیک رصد خواهند کرد. داده‌های قبلی ژاپن حاکی از افزایش 0.9 درصدی شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در ماه آوریل بود که مطابق با انتظارات بازار و مطابق با رشد ماه مارس بود.

در مقابل، صندوق بین‌المللی پول (IMF) بر تعهد ژاپن به اجازه دادن به ین ژاپن (JPY) برای حرکت انعطاف‌پذیر تاکید کرد و بانک ژاپن (BoJ) را تشویق کرد تا بر دستیابی به ثبات قیمت تمرکز کند. صندوق بین المللی پول نسبت به پیشنهادات برای استفاده از سیاست پولی برای محدود کردن کاهش ارزش پول هشدار داد.

پوند به دلار GBP/USD

دفتر آمار ملی بریتانیا از افزایش جزئی نرخ بیکاری ILO به 4.3 درصد در سه ماه منتهی به مارس از 4.2 درصد پیش بینی شده گزارش داد. علاوه بر این، تغییر تعداد مدعیان 8.9 هزار افزایش یافت، در حالی که تغییر اشتغال 177 هزار نفر در آوریل کاهش یافت. میانگین درآمد بدون پاداش در سه ماه منتهی به مارس 6 درصد (سالانه) افزایش یافت، در حالی که میانگین سود با احتساب پاداش 5.7 درصد (سالانه) در مدت مشابه افزایش یافت. GBP/USD کمترین واکنش را به این ارقام نشان داد و در محدوده باریکی در حدود 1.2550 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

طلا در روز دوشنبه با کاهش حدود 1 درصدی مواجه شد. در حالی که XAU/USD در اوایل سه‌شنبه شاهد افزایش جزئی بود، اما همچنان زیر سطح 2350 دلار باقی می‌ماند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس