بازار فارکس امروز – در غیاب داده‌های تاثیرگذار، تمرکز بر روی سخنرانی های فدرال رزرو باقی می‌ماند

گزارش بازار فارکس fx

همزمان با آغاز هفته جدید، بازارهای مالی لحن ضعیفی را نشان می دهند و جفت ارزهای اصلی فارکس حول سطوح بسته شدن هفته گذشته در نوسان هستند. تقویم اقتصادی روز دوشنبه فاقد هرگونه انتشار داده های سطح بالایی است که سرمایه گذاران را بر آن داشته تا بر اظهارات مقامات بانک مرکزی تمرکز کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز جمعه پس از افت شدید در روز پنجشنبه، تحت تاثیر موضع تندروانه سیاستگذاران فدرال رزرو (Fed) بهبودی ملایمی را تجربه کرد. در جلسه اولیه اروپا در روز دوشنبه، شاخص دلار آمریکا در بالای 105.00 ثبات داشت، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 4.5 درصد ثابت باقی مانده است. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نشان دهنده افزایش اندک است.

MACT-ad

پس از رالی روز پنجشنبه، جفت یورو/دلار در روز جمعه اندکی عقب نشینی کرد، اما همچنان توانست سودهای نهایی هفته را ثبت کند. در طول جلسه اولیه اروپا در روز دوشنبه، این جفت در مرحله تثبیت بالای 1.0750 باقی می ماند.

پوند به دلار GBP/USD

پس از سقوط به زیر 1.2450، GBP/USD روند خود را در روز پنجشنبه معکوس کرد و هفته را بالای 1.2500 بست. با شروع هفته جدید، این جفت همچنان در محدوده باریکی بالاتر از این سطح نوسان دارد. دفتر آمار ملی بریتانیا قرار است اوایل روز سه شنبه داده های بازار کار را منتشر کند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در جلسه آسیایی، داده های استرالیا نشان داد که شاخص شرایط کسب و کار بانک ملی استرالیا در آوریل از 9 در ماه مارس به 7 کاهش یافت، در حالی که شاخص اعتماد تجاری بدون تغییر در 1 باقی ماند. AUD/USD واکنش کمی به این ارقام نشان داد. علاوه بر این، در آخر هفته، اداره ملی آمار چین افزایش 0.3 درصدی در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه آوریل را گزارش کرد که از انتظارات بازار و افزایش 0.1 درصدی مارس فراتر رفت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY پس از ثبت نزدیک به 2 درصد افزایش در هفته قبل، اندکی زیر 156.00 معامله می شود. در اوایل نشست آسیایی در روز سه شنبه، تقویم اقتصادی ژاپن شاخص قیمت تولید کننده برای ماه آوریل را نشان می دهد.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

طلا هفته گذشته 2.5 درصد رشد کرد و یک سری باخت دو هفته ای را شکست. با این حال، XAU/USD در اوایل دوشنبه یک اصلاح نزولی را تجربه می کند و در حدود 2350 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس