گزارش بازار فارکس – با ارزیابی بازارها از سخنرانی های فدرال رزرو، دلار آمریکا روند صعودی خود را تثبیت می کند

بازار فارکس امروز

دلار آمریکا (USD) در اوایل روز چهارشنبه در برابر همتایان خود انعطاف‌پذیر باقی می‌ماند و افزایش‌های نهایی را از روز سه‌شنبه افزایش می‌دهد. تقویم اقتصادی ایالات متحده قرار است از درخواست های وام مسکن MBA هفتگی و موجودی های عمده فروشی در ماه مارس رونمایی کند. سرمایه گذاران همچنین اظهارات سیاست گذاران فدرال رزرو (Fed) را زیر نظر خواهند داشت. علاوه بر این، وزارت خزانه داری ایالات متحده قصد دارد حراج 10 ساله اوراق را امروز در سشن آمریکا برگزار کند.

دلار در بخش آخر معاملات روز سه‌شنبه در میان حرکت‌های متفاوت در شاخص‌های اصلی وال استریت و برخی اظهارنظرهای تندروانه نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، حمایت پیدا کرد. پس از بسته شدن مثبت، شاخص دلار آمریکا در روز چهارشنبه در جلسه آسیایی به صعود خود ادامه داد و نزدیک به 0.2 درصد افزایش را به بالای 105.50 نشان داد. در صبح اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده حاکی از کاهش اندک است، در حالی که بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به رشد خفیف زیر 4.5 درصد می رسد.

در جریان معاملات آسیایی، کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) تاکید کرد که سیاست پولی عمدتاً به جای مدیریت نرخ ارز ین ژاپن، تأثیرگذاری بر تورم را هدف قرار داده است. اوئدا اضافه کرد که اگر نوسانات در ارزش ین بر روند تورم تأثیر بگذارد، ممکن است BoJ نیاز به تعدیل سیاست پولی خود داشته باشد. علی‌رغم این اظهارنظرها، USD/JPY به مسیر صعودی خود ادامه داد و پس از بسته شدن مثبت در دو روز اول هفته، رشد خود را بالاتر از سطح 155.00 حفظ کرد.

EUR/USD روز سه شنبه روند نزولی را تجربه کرد و با بسته شدن در محدوده منفی، به یک سری برد چهار روزه پایان داد. این جفت در اوایل روز چهارشنبه تحت فشار باقی ماند و زیر سطح 1.0750 معامله شد.

GBP/USD در روز سه شنبه با کاهش نزدیک به 0.5 درصدی مواجه شد و نزول خود را در اواسط هفته به زیر 1.2500 رساند. قرار است روز پنجشنبه بانک انگلستان تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام کند.

طلا برای تمدید روند صعودی خود که از روز دوشنبه شروع شده بود تلاش زیادی کرد ولی روز سه شنبه به زیر سطح 2320 دلار بسته شد. XAU/USD در اوایل روز چهارشنبه نسبتاً ثابت ماند و نزدیک به سطح بسته شدن روز قبل خود باقی مانده است.

AUD/USD روز سه شنبه به دنبال موضع محتاطانه بانک مرکزی استرالیا (RBA) در مورد انقباض بیشتر، با وجود اینکه تنظیمات سیاست را بدون تغییر باقی گذاشت، با فشار نزولی مواجه شد. این جفت در روز چهارشنبه به کاهش خود ادامه داد و زیر 0.6600 معامله شد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید