گزارش بازار فارکس – بانک استرالیا نرخ بهره را تغییر نداد، بازارها نظرات بانک های مرکزی را به دقت زیر نظر دارند

بازار فارکس امروز

دلار استرالیا (AUD) در اوایل روز سه‌شنبه در حالی که سرمایه‌گذاران تصمیمات سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (RBA) و اظهارات فرماندار میشل بولاک را هضم می‌کنند، در برابر همتایان خود ضعیف نشان می‌دهد. امروز Eurostat قرار است داده‌های خرده‌فروشی را برای ماه مارس منتشر کند، در حالی که تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل به‌روزرسانی‌هایی درباره خوش‌بینی اقتصادی و تغییر اعتبار مصرف‌کننده است. علاوه بر این، فعالان بازار هرگونه اظهارنظر بیشتر از سوی مقامات بانک مرکزی را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

همانطور که به طور گسترده انتظار می رفت، RBA پس از جلسه سیاست گذاری ماه مه، نرخ سیاست را در 4.35٪ حفظ کرد. در بیانیه سیاست خود، RBA اذعان کرد که تورم به کاهش ادامه داد، البته با سرعت کمتری نسبت به پیش‌بینی اولیه. در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، بولاک، فرماندار RBA ابراز اطمینان کرد که حفظ نرخ بهره در سطح فعلی به بازگرداندن تورم به هدف کمک می کند. او همچنین نشان داد که نیازی فوری به تشدید سیاست وجود ندارد. در نتیجه، AUD/USD در اولین جلسه اروپا تحت فشار نزولی باقی می‌ماند و آخرین بار این جفت ارز 0.3% در روز نزدیک به 0.6600 کاهش یافت.

شاخص دلار آمریکا (DXY) جلسه معاملاتی روز دوشنبه را تقریباً بدون تغییر به پایان رساند و در بحبوحه افزایش ریسک پذیری معامله گران با چالش هایی در تقویت قدرت خود مواجه شد. اوایل روز سه‌شنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده با سیگنال‌های متفاوتی معامله می‌شود، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا زیر 4.5 درصد باقی می‌ماند.

EUR/USD در طول جلسه اروپا در روز سه شنبه در محدوده باریکی کمی بالاتر از 1.0750 حرکت می کند، به دنبال افزایش جزئی روز دوشنبه.

GBP/USD موفق شد روز دوشنبه برای چهارمین روز متوالی در محدوده مثبت بسته شود، اما تقلای زیادی تا حرکت صعودی خود را در ساعات معاملات آسیایی روز سه شنبه حفظ کند. این جفت در حال حاضر با زیان نهایی نزدیک به 1.2550 معامله می شود.

USD/JPY در روز دوشنبه شاهد افزایش بیش از 0.5 درصدی بود و به روند بهبود خود ادامه داد و اوایل روز سه شنبه به منطقه 154.50 رسید. ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارزی ژاپن، روز سه شنبه تکرار کرد که دولت ژاپن ممکن است برای رسیدگی به نوسانات بیش از حد بازار، بدون اظهار نظر در مورد سطح ارز، مداخله کند.

قیمت طلا از کاهش بازدهی آمریکا و افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی منتفع شد و در روز دوشنبه نزدیک به 1 درصد افزایش داشت. XAU/USD در صبح اروپا با آرامشی در حدود 2320 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید