گزارش بازار فارکس – بازارها هفته جدید را با آرامش آغاز می کنند

بازار فارکس امروز

با شروع هفته جدید، بازارهای مالی آرام هستند. دلار آمریکا (USD) ثبات خود را حفظ می کند و در معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده حرکت حداقلی وجود دارد. HCOB قرار است روز دوشنبه اصلاحاتی را در داده های PMI آوریل آلمان و منطقه یورو منتشر کند، در حالی که یورواستات ارقام شاخص قیمت تولید کننده را برای ماه مارس منتشر خواهد کرد. اگرچه هیچ انتشار داده قابل توجهی در تقویم اقتصادی ایالات متحده برنامه ریزی نشده است، ولی سرمایه گذاران اظهارات سیاست گذاران فدرال رزرو (Fed) را به دقت زیر نظر خواهند داشت.

شاخص دلار (DXY) روز جمعه، به دلیل داده‌های ناامیدکننده بازار کار، در طول جلسه آمریکا با فشار فروش قابل توجهی مواجه شد. علیرغم تلاش برای بازگشت دیرهنگام، DXY هفته را با کاهشی نزدیک به 1 درصد به پایان رساند. اوایل روز دوشنبه، شاخص کمی بالای 105.00 نسبتا ثابت مانده است، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به طور قابل توجهی منفی در حدود 4.5 درصد باقی ماند.

AUD/USD شتاب صعودی گرفت و به بالاترین حد خود از اواسط ماه مارس در 0.6650 در روز جمعه رسید. اگرچه این جفت در شروع هفته اندکی بازگشت، اما به راحتی بالای 0.6600 تثبیت شده است. در طی ساعات معاملات آسیایی در روز سه شنبه، بانک مرکزی استرالیا (RBA) تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام می کند که به طور گسترده انتظار می رود نرخ سیاستی را در 4.35٪ حفظ کند.

EUR/USD در روز جمعه به بالاترین حد چند هفته اخیر به بالای 1.0800 رسید و سپس برخی از سودهای روزانه خود را تا آخر هفته کاهش داد. با این وجود، این جفت افزایش هفتگی بیش از 0.5٪ را ثبت کرد. اوایل دوشنبه، EUR/USD در محدوده باریک بالای 1.0750 معامله می شود.

پس از رسیدن به بالای 1.2630 در اوایل جلسه روز جمعه آمریکا، GBP/USD مسیر خود را معکوس کرد و در حدود 1.2550 بسته شد. این جفت در نزدیکی سطح بسته شدن هفتگی خود در صبح اروپا ثابت ماند.

USD/JPY در هفته گذشته بیش از 3 درصد از دست داد که بیشترین کاهش یک هفته‌ای خود را از اواخر سال 2022 نشان می‌دهد که تحت تأثیر مداخلات مشکوک ارزی قرار دارد. با این حال، این جفت در اوایل دوشنبه شروع به بازگشت کرد و آخرین بار مشاهده شد که بیش از 0.6% نزدیک به 154.00 صعود کرده است.

طلا برای دومین بار متوالی هفته را در محدوده منفی به پایان رساند اما توانست جایگاه خود را بالای 2300 دلار حفظ کند. XAU/USD در صبح اروپا کمی بالاتر رفت و آخرین بار بالای 2310 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید