گزارش بازار فارکس – پس از اینکه فدرال رزرو نرخ های سیاستی را حفظ کرد، دلار سقوط کرد

بازار فارکس امروز

به دنبال تصمیم فدرال رزرو (Fed) مبنی بر حفظ نرخ های سیاستی، همراه با اظهارات نسبتا ملایم جروم پاول، دلار آمریکا (USD) در جلسه اواخر روز چهارشنبه آمریکا کاهش قابل توجهی را در برابر همتایان اصلی خود تجربه کرد. در سشن امروز اروپا، توجه بازار به اصلاحات نهایی PMIهای تولیدی HCOB برای آلمان و منطقه یورو خواهد بود. بعداً امروز، تمرکز بر روی داده‌های هفتگی ادعاهای اولیه بیکاری و هزینه‌های کار واحد برای سه ماهه اول از ایالات متحده تغییر خواهد کرد.

همانطور که به طور گسترده پیش بینی می شد، فدرال رزرو تصمیم گرفت نرخ بهره را بدون تغییر در محدوده 5.25٪ -5.5٪ نگه دارد. فدرال رزرو در بیانیه سیاست خود به عدم پیشرفت اخیر به سمت هدف تورم 2 درصدی اذعان کرد. در مورد انقباضات کمی، فدرال رزرو با کاهش سقف بازخرید خزانه داری به 25 میلیارد دلار در ماه از 60 میلیارد دلار از اول ژوئن، کاهش ترازنامه را کاهش داد. در خلال کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه، رئیس پاول از اشاره به زمان تغییر سیاست خودداری کرد، اما اشاره کرد که بعید است حرکت بعدی نرخ بهره افزایشی باشد و به دلیل نیاز به شواهدی مبنی بر اینکه سیاست بیش از حد محدودکننده نیست، اشاره کرد.

پس از یک دوره نوسان در طول کنفرانس مطبوعاتی، شاخص دلار آمریکا در روز چهارشنبه بیش از 0.6 درصد به صورت روزانه عقب نشینی کرد. اوایل پنجشنبه شاهد نوسان شاخص در محدوده باریک بالای 105.50 هستیم. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در محدوده منفی کمی بالاتر از 4.6٪ باقی می ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده کمی بالاتر است.

در بخش پایانی جلسه چهارشنبه آمریکا، USD/JPY کاهش شدید نزدیک به 400 پیپ را در کمتر از یک ساعت تجربه کرد و فعالان بازار این حرکت را به مداخله مشکوک نسبت دادند. پس از افت به 153.00، USD/JPY در ساعات معاملاتی آسیا بهبود یافت و در حال حاضر حدود 155.50 معامله می شود.

در مقابل، EUR/USD در روز چهارشنبه بازگشت قابل توجهی را تجربه کرد و زیان های روز سه شنبه را از بین برد و ثبات را کمی بالای 1.0700 در معاملات اولیه اروپا در روز پنجشنبه حفظ کرد.

GBP/USD، پس از گذراندن بیشتر روز چهارشنبه زیر 1.2500، با حمایت از ضعف دلار، توانست بالاتر از این سطح بسته شود. این جفت در طول جلسه اروپا در مرحله تثبیت در حدود 1.2520 باقی مانده است.

طلا در بحبوحه فشار فروش بر دلار آمریکا و کاهش بازده اوراق قرضه در روز چهارشنبه افزایش یافت و به بالای 2300 دلار بسته شد. با این حال، XAU/USD تقلا می کند تا شتاب صعودی خود را حفظ کند و اندکی زیر 2,310 دلار در اوایل پنجشنبه معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید