گزارش بازار فارکس – حال و هوای بازار برای شروع هفته جدید بهبود می یابد

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز دوشنبه بدانید:

معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده این هفته را با لحنی صعودی آغاز کرد که نشان از بهبود جو بازار داشت. کمیسیون اروپا قرار است اطلاعات اولیه اعتماد مصرف کننده برای ماه آوریل را همراه با سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز دوشنبه منتشر کند. در همین حال، تقویم اقتصادی ایالات متحده فاقد اطلاعات عمده است.

شاخص دلار امریکا DXY

خوش‌بینی سرمایه‌گذاران در مورد کاهش بالقوه تنش‌ها در خاورمیانه ادامه دارد و درگیری ایران و اسرائیل در آخر هفته نسبتاً فروکش کرده است. طبق آخرین به روز رسانی، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده با 0.4 درصد افزایش به 0.6 درصد رسیده است. شاخص دلار آمریکا (DXY) نزدیک به 106.00 ثابت است، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان بالای 4.6 درصد در نوسان است.

در جریان معاملات آسیایی، بانک خلق چین (PBoC) اعلام کرد که نرخ اولیه وام یک ساله و پنج ساله را به ترتیب در 3.45 و 3.95 درصد حفظ خواهد کرد. علاوه بر این، وزارت بازرگانی چین روز جمعه تصمیم خود را برای اعمال تعرفه 43.5 درصدی بر واردات اسید پروپیونیک از ایالات متحده، ماده ای که به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله غذا، خوراک، آفت کش ها و دارو استفاده می شود، اعلام کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

جفت AUD/USD کمترین واکنش را نسبت به تحولات مربوط به چین نشان داد و ابتدا به سطح 0.6450 در ابتدای هفته صعود کرد و سپس اندکی عقب نشینی کرد. داده‌های PMI تولید و خدمات بانک جودو در ماه آوریل قرار است در ساعات اولیه جلسه آسیایی روز سه‌شنبه منتشر شود.

بانک ملی سوئیس (SNB) از افزایش حداقل ذخایر الزامی بانک ها از 2.5 درصد به 4 درصد در اوایل روز دوشنبه خبر داد. با این حال، USD/CHF تا حد زیادی این خبر را نادیده گرفت و تا آخرین به روز رسانی روز، به طور جزئی بالاتر از 0.9100 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD هفته قبل را با تغییرات ناچیز به پایان رساند. این جفت در صبح روز دوشنبه در اروپا ثبات خود را بالای 1.0650 حفظ کرد.

پوند به دلار GBP/USD

به دنبال فشار نزولی در جلسه روز جمعه آمریکا، GBP/USD به زیر 1.2400 سقوط کرد و هفته را در محدوده منفی به پایان رساند. در اوایل جلسه اروپایی، این جفت در حالت تثبیت بالای 1.2350 باقی می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز جمعه افزایش اندکی را تجربه کرد اما هفته را زیر 2400 دلار به پایان رساند. XAU/USD روز دوشنبه اصلاح فنی را آغاز کرد و شاهد کاهش بیش از 1 درصدی زیر 2360 دلار بود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY حداقل حرکت را در محدوده باریک زیر 155.00 در روز دوشنبه به نمایش گذاشت. بانک مرکزی ژاپن قرار است روز جمعه تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام کند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید