گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا از بالاترین سطح چند ماهه خود دور می شود

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز پنج شنبه بدانید:

در اوایل سشن روز پنجشنبه اروپا، دلار آمریکا (USD) همچنان تحت فشار فروش متوسطی قرار دارد. تقویم اقتصادی ایالات متحده در آستانه انتشار داده هایی از جمله ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی، نظرسنجی تولید فدرال رزرو فیلادلفیا برای آوریل، و داده های فروش خانه موجود در ماه مارس است. علاوه بر این، چندین سیاستگذار فدرال رزرو (Fed) قرار است در ساعات معاملاتی آمریکا سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از اوایل نوامبر در 106.50 در روز چهارشنبه، به معاملات در قلمرو منفی ادامه می دهد و زیر 106.00 باقی می ماند. پس از کاهش قابل توجه در اوایل هفته، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده زیر 4.6 درصد در نوسان است. همزمان، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده مثبت است که منعکس کننده احساس ریسک بهبود یافته در صبح اروپا است. در بازارها پیش‌بینی گسترش تحریم‌ها علیه ایران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا وجود دارد و خوش‌بینی در مورد اجتناب بالقوه از تشدید بیشتر درگیری بین ایران و اسرائیل وجود دارد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های استرالیا نشان داد که نرخ بیکاری در ماه مارس از 3.7 درصد به 3.8 درصد افزایش یافته است، در حالی که ارقام تغییر اشتغال با کاهش -6.6 هزار نفر ناامید شده و انتظارات بازار برای افزایش 7.2 هزار نفری را از دست داده است. با وجود این، پس از شکستن یک خط باخت سه روزه در روز چهارشنبه، AUD/USD سود خود را افزایش داد و آخرین بار مشاهده شد که معاملات مثبتی در حدود 0.6450 داشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY تحت یک رکود اصلاحی قرار گرفت و در روز چهارشنبه با کاهش بسته شد. این جفت در طول جلسه آسیایی حرکت نزولی جزئی را تجربه کرد و آخرین بار مشاهده شد که کمی بالاتر از 154.00 معامله شد. داده های شاخص ملی قیمت مصرف کننده ژاپن (CPI) قرار است در ساعات اولیه نشست آسیایی روز جمعه منتشر شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز چهارشنبه شاهد کاهش نزدیک به 1 درصدی بود اما حمایت نزدیک به 2360 دلار را پیدا کرد. XAU/USD در اوایل روز پنجشنبه حرکت صعودی را نشان داد و به سمت 2,380 دلار بهبود یافت.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD با افزایش 0.5 درصدی در روز چهارشنبه، جهش قابل توجهی داشت. این جفت در اوایل روز پنجشنبه موقعیت خود را حفظ کرد و اندکی زیر 1.0700 معامله شد. Eurostat قرار است داده های خروجی ساخت و ساز برای ماه فوریه را در اواخر جلسه منتشر کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز چهارشنبه افزایش نهایی قیمت را ثبت کرد و در روز پنجشنبه در محدوده باریک بالای 1.2450 معامله شد. دفتر آمار ملی بریتانیا قرار است اطلاعات خرده فروشی ماه مارس را در اوایل جلسه اروپایی روز جمعه منتشر کند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید