گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا پیش از سخنرانی های امروز فدرال رزرو و داده های مسکن، بالاتر می رود

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز سه شنبه بدانید:

دلار آمریکا (USD) در اوایل روز سه شنبه در یک مسیر صعودی باقی مانده است و قدرت خود را نسبت به جلسه قبل که در آن از همتایان اصلی خود بهتر بود، افزایش داد. اطلاعات مربوط به شروع مسکن و مجوزهای ساختمانی در ماه مارس برای انتشار در تقویم اقتصادی ایالات متحده برنامه ریزی شده است. علاوه بر این، فدرال رزرو (Fed) ارقام تولید صنعتی را معرفی خواهد کرد و چندین سیاستگذار فدرال رزرو، از جمله رئیس جروم پاول، قرار است بعداً در جلسه آمریکا سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

در حالی که تنش‌های ژئوپلیتیکی ابتدا تقاضا برای دلار را در روز دوشنبه کاهش داد، این ارز پس از انتشار داده‌های خرده‌فروشی خوش‌بینانه رشد کرد. این امر باعث شد تا شاخص دلار برای چهارمین روز متوالی به طور مثبت بسته شود. از اوایل روز سه‌شنبه، شاخص به صعود خود به سمت 106.50 ادامه می‌دهد و بالاترین سطح خود از اوایل نوامبر را نشان می‌دهد. به طور همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در بالای 4.6 درصد ثابت می ماند که روز دوشنبه نزدیک به 2 درصد افزایش داشت.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، پیام خویشتنداری را به همتای چینی خود ابلاغ کرد که نشان دهنده تمایل ایران برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش ها بود. این بیانیه به دنبال کاهش شاخص‌های اصلی وال استریت در روز دوشنبه، با کاهش اندک آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل روز سه‌شنبه صورت می‌گیرد.

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های چین نرخ رشد سالانه 5.3 درصدی تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) را برای سه ماهه اول نشان داد که فراتر از انتظارات است. با این حال، خرده فروشی در چین در ماه مارس تنها 3.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که کمتر از پیش بینی های تحلیلگران بود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

دلار استرالیا (AUD/USD) پس از گزارش های مختلط چین، با فشار فروش مواجه شد و به پایین ترین سطح خود در پنج ماه اخیر، درست بالای 0.6400 رسید.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

یوشیماسا هایاشی، دبیر ارشد کابینه ژاپن، بر اهمیت ثبات ارز در راستای اصول بنیادی تاکید کرد. هایاشی ضمن خودداری از اظهار نظر در مورد مداخله، آمادگی ژاپن برای اتخاذ تدابیر مناسب را تکرار کرد. USD/JPY که روز دوشنبه 0.6% افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در بیش از 30 سال گذشته رسید، وارد مرحله تثبیت زیر 154.50 شد.

پوند به دلار GBP/USD

در بریتانیا، دفتر آمار ملی گزارش داد که نرخ بیکاری ILO به 4.2 درصد برای سه ماه منتهی به فوریه از 4 درصد افزایش یافته است. تورم دستمزد، که با تغییر در میانگین درآمد بدون پاداش اندازه گیری می شود، از 6.1 درصد نسبت به سال قبل به 6 درصد کاهش یافت. GBP/USD پس از انتشار به 1.2400 سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود از اواسط نوامبر رسید.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا ابتدا در اوایل جلسه روز دوشنبه آمریکا به حدود 2320 دلار کاهش یافت و در پی افزایش بازدهی آمریکا و تقویت دلار آمریکا بود. با این حال، بعداً در بحبوحه جو ریسک گریز بازار، شتاب صعودی به دست آورد و در اوایل روز سه شنبه در حدود 2380 دلار تثبیت شد.

یورو به دلار EUR/USD

تلاش برای بازیابی EUR/USD در روز دوشنبه کوتاه مدت بود و این جفت ارز برای پنجمین روز متوالی کاهش یافت. در صبح روز سه‌شنبه اروپا، EUR/USD تحت فشار باقی ماند و نزدیک به 1.0600 معامله شد.

در اواخر روز، آمار کانادا اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده را برای ماه مارس منتشر خواهد کرد. USD/CAD در صبح اروپا موضع مثبت بالای 1.3800 را حفظ کرد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید