گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا قدرت خود را در بالاترین حد چند ماهه تثبیت می کند – توجه ها به مسائل خاورمیانه

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز دوشنبه بدانید:

افزایش چشمگیری در دلار آمریکا (USD) هفته گذشته رخ داد که به دلیل انتظارات فزاینده در مورد تاخیر در محور سیاست فدرال رزرو (Fed) و تشدید تنش های ژئوپلیتیکی تقویت شد. پس از افزایش بیش از 1.5 درصدی و رسیدن به بالاترین سطح خود از اوایل نوامبر، شاخص دلار در حال حاضر در مرحله تثبیت نزدیک به 106.00 در اوایل دوشنبه قرار دارد. تقویم اقتصادی امروز ایالات متحده شامل شاخص تولید NY Empire State و داده های خرده فروشی است.

شاخص دلار امریکا DXY

در پایان هفته، ایران پس از حمله مشکوک اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق در روز 1 آوریل، حمله تلافی جویانه ای را با ده ها هواپیمای بدون سرنشین آغاز کرد. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، حملات پهپادی ایران را که اسرائیل را هدف قرار داده است، محکوم کرد و آن را «تشدید جدی شرایط» خواند و از همه طرف‌ها خواست تا برای جلوگیری از یک درگیری بالقوه ویرانگر منطقه‌ای خویشتنداری کنند.

به دنبال کاهش شدید وال استریت در روز جمعه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در ابتدای هفته جدید اندکی افزایش یافت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا ابتدا در اولین جلسه آسیایی به بالای 2370 دلار رسید و در صبح اروپا به زیر 2360 دلار پایین آمد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز جمعه با زیان قابل توجهی روبرو شد و به زیر سطح اصلی 1.0700 رسید. به نظر می رسد این جفت ارز در اوایل جلسه اروپا در حدود 1.0650 تثبیت شده است. اواخر امروز، یورواستات داده های تولید صنعتی ماه فوریه را منتشر خواهد کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD هفته گذشته کاهش قابل توجه 1.5 درصدی را تجربه کرد که بزرگترین افت هفتگی خود را از ماه جولای به ثبت رساند. این جفت ارز در روز دوشنبه کمتر از سطح 1.2500 باقی می ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، روز دوشنبه بار دیگر تاکید کرد که از نزدیک حرکات بازار فارکس (FX) را زیر نظر دارد و قصد دارد در صورت سوال در مورد ضعف گسترده ین، کاملا آماده باشد. USD/JPY هفته قبل با افزایش قابل توجه بسته شد و در اوایل دوشنبه به صعود خود ادامه داد. در حال حاضر، این جفت در بالاترین سطح خود در بیش از سه دهه اخیر نزدیک به 154.00 معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید