گزارش بازار فارکس – افزایش ارزش دلار آمریکا، صعود طلا به بالاترین سطح تاریخ

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز جمعه بدانید:

در سشن روز جمعه اروپا، دلار آمریکا (USD) در برابر همتایان اصلی خود قدرت نشان می‌دهد و شاخص دلار آمریکا را به بالاترین سطح برای سال 2024 بالای 105.50 رساند. تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل انتشار داده‌های مربوط به شاخص قیمت صادرات و شاخص قیمت واردات برای ماه مارس، همراه با شاخص اولیه احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان برای ماه آوریل است که بر پیش‌بینی بازار پیش از آخر هفته افزوده است.

شاخص دلار امریکا DXY

با وجود مجموعه ای از شاخص های اقتصاد کلان ایالات متحده در اوایل هفته، که حرکت دلار را به دنبال ارقام تورم قوی در روز چهارشنبه کاهش داد، اظهارات حمایتی مقامات فدرال رزرو (Fed) به تقویت این ارز کمک کرده است. علاوه بر این، تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی انگیزه بیشتری برای جذب پناهگاه امن دلار فراهم می‌کند. به گزارش رویترز، روز پنجشنبه، یک مقام آمریکایی نسبت به حملات احتمالی ایران به اسرائیل هشدار داد و از ایران خواست از تشدید تنش ها در خاورمیانه خودداری کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز پنجشنبه به شدت بالا رفت و پس از کاهش روز چهارشنبه بیش از 1.5 درصد افزایش یافت. XAU/USD به حرکت صعودی خود ادامه داد و با نزدیک شدن قیمت به مرز 2400 دلار، به بالاترین حد خود رسید.

یورو به دلار EUR/USD

پس از نشست سیاستگذاری ماه آوریل، بانک مرکزی اروپا (ECB) مطابق با انتظارات، سیاست پولی خود را بدون تغییر حفظ کرد. علیرغم کاهش زیان یورو/دلار آمریکا در جلسه روز پنج‌شنبه آمریکا، روز جمعه به دلیل اظهارات ملایم مقامات بانک مرکزی اروپا با فشار فروش مجدد مواجه شد. این جفت ارز به زیر 1.0700 سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود از دسامبر رسید.

پوند به دلار GBP/USD

دفتر آمار ملی بریتانیا گزارش داد که تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) در ماه فوریه 0.1 درصد رشد ماهانه داشته است که مطابق با انتظارات بازار است اما کمتر از رشد 0.3 درصدی ژانویه است. GBP/USD پس از این داده ها تحت فشار باقی ماند و نزدیک به پایین ترین سطح سال 2024 در حدود 1.2500 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در اوایل روز جمعه در بالای 153.00 نسبتاً ثابت ماند و ین ژاپن احتمالاً از جو بازار ریسک گریز سود می برد. علاوه بر این، سرمایه گذاران ممکن است در مورد افزایش بیشتر این جفت ارز در بحبوحه انتظارات فزاینده از مداخله بالقوه بانک ژاپن محتاط باشند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید