گزارش بازار فارکس – نگاهی به اعلامیه های سیاست بانک مرکزی اروپا پس از افزایش دیروز دلار

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز پنج شنبه بدانید:

دلار آمریکا (USD) به دنبال آمار تورم قوی منتشر شده در روز چهارشنبه، گام های قابل توجهی در برابر همتایان خود برداشت. در حالی که بازارها در انتظار تصمیمات سیاست پولی بانک مرکزی اروپا (ECB) پس از نشست آوریل در روز پنجشنبه هستند، تقویم اقتصادی ایالات متحده اطلاعات هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری را در کنار ارقام شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در ماه مارس مورد توجه قرار خواهد داد.

بر اساس گزارش اداره آمار کار ایالات متحده، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.5 درصد افزایش یافت و از رشد 3.2 درصدی فوریه پیشی گرفت و از انتظارات بازار 3.4 درصد پیشی گرفت. به صورت ماهانه، هر دو CPI و CPI اصلی 0.4٪ افزایش یافتند.

شاخص دلار امریکا DXY

این گزارش شاخص دلار را به بالاترین سطح خود از نوامبر رساند و از 105.00 فراتر رفت و افزایش روز به روز بیش از 1٪ را نشان داد. در همین حال، صورتجلسه ماه مارس فدرال رزرو که بعداً در روز منتشر شد، ابهام عمومی سیاستگذاران را در مورد افزایش مداوم تورم نشان داد. علیرغم داده های اخیر، هیچ افزایشی در اطمینان از نزدیک شدن تورم به هدف 2 درصد وجود نداشت. به طور همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به بالای 4.5٪ رسید، در حالی که شاخص های اصلی سهام ایالات متحده با زیان تقریباً 1٪ مواجه شدند.

یورو به دلار EUR/USD

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا نرخ های کلیدی را بدون تغییر نگه دارد. پس از اعلام سیاست ها، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، به چشم انداز سیاست و پرسش های میدانی مطبوعات خواهد پرداخت. EUR/USD روز چهارشنبه بیش از 1% کاهش داشت و در حال حاضر اندکی زیر 1.0750 معامله می شود.

بانک مرکزی کانادا (BoC) مطابق با انتظارات، نرخ بهره را در روز چهارشنبه روی 5 درصد ثابت نگه داشت. در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، تیف مکلم، رئیس بانک مرکزی آمریکا اشاره کرد که کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن “در محدوده احتمالات” است. USD/CAD شتاب صعودی گرفت و به بالاترین سطح خود از نوامبر رسید و از 1.3700 گذشت. این جفت در حال حاضر در مرحله تثبیت درست زیر این سطح در صبح روز پنجشنبه در اروپا هستند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY از محدوده سه هفته ای خود خارج شد و به بالاترین سطح چند دهه اخیر بالای 153.00 رسید. این جفت در یک کانال باریک بالاتر از این سطح در اوایل جلسه اروپا در نوسان است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از سقوط به زیر 1.2600، کاهش بیش از 1 درصدی را در روز چهارشنبه تجربه کرد. این جفت در حال حاضر در ابتدای جلسه اروپا اندکی پایین تر از 1.2550 ثابت مانده است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز چهارشنبه با اصلاح قابل توجهی روبرو شد و به زیر 2320 دلار سقوط کرد. با این حال، XAU/USD در ساعات معاملاتی آسیا کمی بالاتر رفت و در حال حاضر در محدوده مثبت نزدیک به 2340 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید