گزارش بازار فارکس – نوسانات بازار در آستانه رویدادهای کلیدی این هفته کاهش می یابد

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز سه شنبه 21 فروردین بدانید:

جفت ارزهای اصلی فارکس در اوایل روز سه شنبه در محدوده های آشنا نوسان دارند، زیرا سرمایه گذاران در حالی که منتظر یک کاتالیزور جدید هستند، به حاشیه می روند. بانک مرکزی اروپا (ECB) یافته های نظرسنجی وام بانکی را در جلسه اروپا منتشر خواهد کرد. بعداً در روز، شاخص خوش‌بینی کسب‌وکار NFIB برای ماه مارس و شاخص خوش‌بینی اقتصادی RealClearMarkets/TIPP برای آوریل در تفویم اقتصادی ایالات متحده نشان داده می‌شوند.

اداره آمار کار ایالات متحده اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ماه مارس در روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد و بانک مرکزی اروپا تصمیمات سیاست پولی را در روز پنجشنبه اعلام خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در ساعات معاملات روز دوشنبه آمریکا اندکی کاهش یافت و روز را در محدوده منفی بسته بود. شاخص های اصلی وال استریت تقریباً بدون تغییر روز را به پایان رساندند و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از نوامبر در 4.46 درصد به 4.4 درصد کاهش یافت. در صبح روز اروپا، شاخص دلار آمریکا بالای 104.00 ثابت است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در حال تغییر است.

در روز دوشنبه، NZD/USD با افزایش اندکی روبرو شد و حرکت صعودی خود را تا 0.6050 در اوایل روز سه شنبه افزایش داد. در ساعات معاملاتی آسیایی چهارشنبه، بانک مرکزی نیوزلند پیش بینی می شود نرخ سیاستی را بدون تغییر در 5.5 درصد حفظ کند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های استرالیا که روز سه شنبه منتشر شد، کاهش 2.4 درصدی در اعتماد مصرف کننده Westpac در ماه آوریل را نشان داد. با وجود این، AUD/USD واکنش کمی نشان داد و نسبتاً ثابت ماند و کمی بالاتر از 0.6600 قرار گرفت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در محدوده باریکی نزدیک به بالاترین قیمت چند دهه اخیر در حدود 152.00 در اوایل جلسه اروپا معامله می شود. کازوآئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن (BoJ) روز سه‌شنبه گفت که کاهش بیشتر محرک‌های پولی ممکن است در صورتی که روند تورم به هدف 2 درصد نزدیک شود، امکان پذیر است. با این حال، این نظرات نتوانست تقاضا برای ین ژاپن را افزایش دهد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز دوشنبه افزایش یافت و در اوایل روز سه شنبه کمی بالاتر از 1.0850 قرار گرفت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز دوشنبه قبل از ورود به مرحله تثبیت، افزایش جزئی را ثبت کرد. این جفت در حال حاضر در کانال باریکی در حدود 1.2650 در نوسان است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از رسیدن به بالاترین رکورد جدید تاریخ به بالای 2350 دلار در روز دوشنبه، عقب نشینی کرد، اما روز را با افزایش های محدودی به پایان رساند. XAU/USD نسبتاً ثابت است و در صبح اروپا نزدیک به 2340 دلار در نوسان است.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید