گزارش بازار فارکس – با عادی شدن شرایط معاملاتی، به داده های تورم آلمان و سخنرانی های فدرال رزرو توجه کنید

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز سه شنبه 14 فروردین بدانید:

با بازگشت سرمایه گذاران از تعطیلات عید پاک، شرایط معاملات از روز سه شنبه شروع به عادی شدن می کند. Destatis آلمان قرار است داده های اولیه شاخص قیمت مصرف کننده را برای ماه مارس منتشر کند، در حالی که تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل اطلاعات سفارشات کارخانه و JOLTS Job Openings برای ماه فوریه است. علاوه بر این، چندین سیاستگذار فدرال رزرو (Fed) قرار است در ساعات معاملاتی آمریکا سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از سشن ضعیف اروپا در روز دوشنبه، دلار آمریکا (USD) در نیمه دوم روز در برابر همتایان خود افزایش یافت. این حرکت صعودی با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و داده های PMI تولید ISM بهتر از حد انتظار حمایت شد. شاخص USD روز دوشنبه 0.4% افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از نوامبر رسید، قبل از اینکه اوایل روز سه شنبه وارد مرحله تثبیت بالای 105.00 شود. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در بالای 4.3 درصد ثابت باقی می ماند، پس از افزایش 2.5 درصدی در روز دوشنبه.

یورو به دلار EUR/USD

روز دوشنبه، EUR/USD به زیر سطح کلیدی 1.0800 شکست و تقریباً 0.5 درصد کاهش را در طول روز تجربه کرد. این جفت همچنان تحت فشار باقی مانده است و در صبح اروپا زیر قیمت 1.0750 معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD مسیر مشابهی را دنبال کرد و در طول جلسه روز دوشنبه آمریکا به سمت پایین رفت و تا حدود سطح 1.2550 کاهش یافت. این جفت در روز سه شنبه ثبات را نزدیک به این علامت حفظ می کند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

صورتجلسه ماه مارس بانک مرکزی استرالیا (RBA) نشان داد که اعضای هیئت مدیره احتمال افزایش نرخ بهره را ندارند. با وجود این افشا، AUD/USD کمترین واکنش را نشان داد و زیان خود را از روز دوشنبه تثبیت کرد و درست زیر 0.6500 قرار گرفت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY، پس از نمایش حرکت جانبی در محدوده باریک برای چند روز، روز دوشنبه با افزایش قیمت بسته شد و به بالاترین حد چند دهه نزدیک شد. این جفت در اوایل روز سه شنبه در حدود 151.70 نسبتاً ضعیف باقی می ماند. شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، موضع دولت مبنی بر رد نکردن هرگونه اقدامی برای مقابله با حرکات بی‌نظم ارز را تکرار کرد و بر نظارت هوشیارانه بر پویایی ارز تاکید کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در اوایل روز دوشنبه به بالاترین سطح تاریخ خود رسید و از 2260 دلار گذشت، اما به دلیل تقویت گسترده دلار آمریکا، برخی از سودهای خود را در طول سشن آمریکا از دست داد. به نظر می رسد XAU/USD در روز سه شنبه نزدیک به 2250 دلار تثبیت شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید