اخبار فارکسفارکس

گزارش بازار فارکس – بازارها در آستانه انتشار داده های اقتصادی ایالات متحده متلاطم هستند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 07 فروردین در بازار فارکس بدانید:

در اوایل روز سه‌شنبه، جفت‌های ارزهای اصلی فارکس با حداقل نوسانات در محدوده‌های باریک مواجه شدند، زیرا سرمایه‌گذاران پیش از انتشار داده‌های کلیدی اقتصاد کلان از ایالات متحده احتیاط کردند. گزارش‌های مربوط به سفارش‌های کالاهای بادوام برای ماه فوریه و شاخص قیمت مسکن در ژانویه، همراه با گزارش اعتماد مصرف‌کننده از هیئت کنفرانس، برای سشن آمریکا برنامه‌ریزی شده است. علاوه بر این، فعالان بازار با دقت اظهارات مقامات بانک مرکزی را برای بینش های بالقوه حرکت بازار زیر نظر دارند.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا (USD) در ابتدای هفته با چالش هایی در جذب تقاضا مواجه شد که منجر به کاهش اصلاحی شاخص دلار آمریکا به دنبال روند صعودی هفته قبل شد. با این حال، از آنجایی که شاخص های اولیه وال استریت با اندکی کاهش بسته شدند، دلار حمایتی پیدا کرد. به طور همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده افزایش 1 درصدی را ثبت کرد و روند کاهشی چهار روزه را متوقف کرد و حمایت بیشتری برای دلار آمریکا فراهم کرد. از صبح روز سه‌شنبه اروپا، شاخص دلار در محدوده باریکی کمی بالاتر از 104.00 در نوسان است، در حالی که معاملات آتی برای شاخص‌های سهام ایالات متحده با افزایش‌های متوسط در روز معامله می‌شوند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

دپارتمان آمار و تحقیقات بانک مرکزی ژاپن (BoJ) داده‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد میانگین کاهش یافته برای تورم اصلی در فوریه به 2.3 درصد رسیده است که نسبت به 2.6 درصد در ژانویه کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش قابل توجهی نسبت به اوج 3.4 درصدی مشاهده شده در سپتامبر است. سال قبل در همین حال، شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، بر اهمیت ارزهایی که مبانی بنیادی را به شیوه‌ای باثبات منعکس می‌کنند، تاکید کرد و بر هوشیاری مداوم نسبت به حرکات ارز تاکید کرد. USD/JPY اولین روز معاملاتی هفته را با تغییرات ناچیز به پایان رساند و به حرکت جانبی خود ادامه داد و در اوایل روز سه‌شنبه درست زیر سطح 151.50 قرار گرفت.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD از تضعیف دلار استفاده کرد و روز دوشنبه با افزایش قیمت بسته شد و در صبح اروپا ثبات را در حدود 1.0850 حفظ کرد. در اواخر روز، فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار است سخنرانی کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از آزمایش سطح 1.2600 در روز دوشنبه، بازگشتی را تجربه کرد و افزایش 0.3 درصدی را در روز ثبت کرد. این جفت در حال حاضر در آغاز معاملات اروپا در حدود 1.2650 معامله می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا روز دوشنبه به بالای 2180 دلار رسید، اما تحت تأثیر افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، بخش قابل توجهی از سود خود را رها کرد. XAU/USD در اوایل روز سه‌شنبه نزدیک به 2170 دلار در مرحله تثبیت باقی می‌ماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس