اخبار فارکسفارکس

گزارش امروز بازار فارکس – بانک ژاپن به نرخ های بهره منفی پایان می دهد

بازار فارکس امروز

آنچه باید در آخرین روز سال 1402 در بازار فارکس بدانید:

در طول ساعات بازار آسیا در روز سه شنبه، نوسانات ین ژاپن و دلار استرالیا تشدید شد زیرا معامله گران به روز رسانی سیاست های پولی بانک ژاپن (BoJ) و بانک مرکزی استرالیا (RBA) را ارزیابی می کردند. متعاقباً، تمرکز بازار به بررسی ZEW آلمان و ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از کانادا تغییر خواهد کرد. در ایالات متحده، توجه به آمار مجوزهای ساختمانی و شروع مسکن در ماه فوریه خواهد بود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

بانک ژاپن افزایش 10 واحدی در نرخ بهره خود را اعلام کرد و نرخ بهره بانکی ژاپن از 0.1-% به 0% رسید و تصمیم گرفت سیاست کنترل منحنی بازده (YCC) خود را متوقف کند. این اقدامات با پیش بینی های بازار مطابقت داشت. بیانیه بانک مرکزی ژاپن همچنین به اجرای نرخ بهره 0.1 درصدی برای ذخایر مازاد بر ین اشاره کرد و بر ترجیح آن برای استفاده از نرخ های بهره کوتاه مدت به عنوان ابزار اصلی سیاست پولی تاکید کرد. پس از این اعلام، جفت USD/JPY به طور قابل توجهی افزایش یافت و حدود 1% افزایش را ثبت کرد و از مرز 150.00 عبور کرد.

در جریان کنفرانس مطبوعاتی بعدی، کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی، ادامه حجم مشابهی از خرید اوراق قرضه دولتی ژاپن را تایید کرد و آمادگی بانک را برای در نظر گرفتن طیف وسیعی از اقدامات تسهیل‌کننده، از جمله اقداماتی که قبلاً به کار گرفته شده بود، در صورت لزوم اعلام کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

پس از نشست ماه مارس، بانک مرکزی استرالیا (RBA) تصمیم گرفت که نرخ بهره را مطابق با انتظارات بازار، در 4.35٪ حفظ کند. RBA برخی از شاخص‌های مثبت کاهش تورم را تأیید کرد، اما بر عدم اطمینان مداوم در پیش‌بینی اقتصادی تاکید کرد.

میشل بولاک، فرماندار RBA، در مورد لزوم اطمینان بیشتر در مورد کاهش تورم قبل از کاهش نرخ بهره اشاره کرد. جفت AUD/USD پس از اعلام RBA فشار نزولی را تجربه کرد و مشاهده شد که کمی بیش از 0.6500 معامله می شود، با افت بیش از 0.5 درصد در روز.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا در روز دوشنبه چهارمین روز متوالی رشد خود را تجربه کرد و در اوایل معاملات روز سه شنبه اروپا به صعود خود به سمت 104.00 ادامه داد. همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالای 4.3 درصد ثابت ماند، در حالی که شاخص های آتی برای سهام ایالات متحده کاهش جزئی را نشان دادند.

یورو به دلار EUR/USD

جفت یورو/دلار در روز دوشنبه ضرر کمی را ثبت کرد و در اوایل سه‌شنبه کمی رشد کرده است و با پیش‌بینی شاخص‌های جو اقتصادی، موقعیت خود را بالای 1.0850 حفظ کرد.

پوند به دلار GBP/USD

جفت GBP/USD کاهشی را تجربه کرد و در ساعات اولیه جلسه اروپا در روز سه شنبه به 1.2800 نزدیک شد، در حالی که داده های شاخص قیمت مصرف کننده بریتانیا فردا برای انتشار تنظیم شده است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا حرکت اندکی داشت و روز دوشنبه تقریباً بدون تغییر به پایان رسید، زیرا قدرت بازدهی خزانه داری ایالات متحده همچنان هر گونه افزایش بالقوه XAU/USD را به چالش می کشید، قیمت طلا آخرین بار در محدوده محدود زیر 2160 دلار نوسان داشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس