اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس – امروز حدود ساعت 17 منتظر نوسانات شدید باشید

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 10 اسفند در بازار فارکس بدانید:

همزمان با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، دلار آمریکا (USD) در ساعات معاملاتی آمریکا در روز چهارشنبه روندی ضعیف را تجربه کرد. شاخص دلار آمریکا (DXY) در اوایل روز پنج‌شنبه موقعیت زیر 104.00 را حفظ می‌کند و بازار توجه خود را به انتشار شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) برای ژانویه معطوف کرده است، که به عنوان معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم عمل می‌کند. علاوه بر این، فعالان بازار به دقت داده های اولیه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) فوریه از آلمان و ارقام تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم از کانادا را زیر نظر دارند.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از افت تقریباً 1 درصدی، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نوساناتی را در محدوده 4.25٪ تا 4.3٪ در صبح اروپا نشان می دهد. همزمان، پس از بسته شدن شاخص های اصلی وال استریت با کاهش ملایم در روز چهارشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده ثابت است.

از نظر داده‌های اقتصادی، پیش‌بینی تورم اصلی PCE در ایالات متحده حاکی از افزایش 0.4 درصدی به صورت ماهانه است. تقویم اقتصادی ایالات متحده برای امروز همچنین شامل مطالبات اولیه هفتگی بیکاری، فروش معلق خانه، و داده های درآمد شخصی و هزینه های شخصی برای ژانویه است. علاوه بر این، چندین سیاستگذار فدرال رزرو قرار است در نیمه دوم روز سخنرانی کنند و بر نوسانات بازار بیفزایند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در طول جلسه آسیایی روز پنجشنبه، USD/JPY با فشار نزولی قابل توجهی مواجه شد و برای اولین بار در بیش از یک هفته به زیر سطح 150.00 سقوط کرد. هاجیمه تاکاتا، عضو هیئت مدیره بانک ژاپن (BoJ) در مورد شتاب دستمزد بهاره اظهار نظر کرد و پیشنهاد کرد که نرخ افزایش دستمزد بالا می‌تواند انتظارات مداوم برای افزایش درآمد خانوار را تقویت کند. با توجه به چشم انداز سیاست، تاکاتا بر نیاز به یک واکنش انعطاف پذیر از جمله در نظر گرفتن خروج از محرک های پولی تاکید کرد. او تصریح کرد که به دنبال افزایش سریع نرخ بهره نیست.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، خرده فروشی با 1.1 درصد افزایش ماهانه در ژانویه بهبود یافت و از 2.7 درصد کاهش در دسامبر بهبود یافت. پس از افت بیش از 0.7 درصدی در روز چهارشنبه، AUD/USD در روز پنجشنبه یک جهش اولیه را تجربه کرد و در محدوده مثبت بالای 0.6500 معامله شد.

انتظار می رود اقتصاد کانادا در سه ماهه چهارم سالانه 0.8 درصد رشد داشته باشد، پس از انقباض 1.1 درصدی در سه ماهه قبل. USD/CAD پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از اواسط دسامبر در 1.3606 کاهش یافت و در حدود 1.3570 ثابت معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD از پایین ترین سطح هفتگی خود به زیر 1.0800 در روز چهارشنبه بهبود یافت و روز را تقریباً بدون تغییر بسته کرد. اوایل روز پنجشنبه، این جفت ارز در محدوده بسته زیر 1.0850 نوسان داشت. Destatis آلمان کاهش 0.4 درصدی ماهانه خرده فروشی در ماه ژانویه را گزارش کرد که انتظار بازار برای افزایش 0.5 درصدی را نداشت.

پوند به دلار GBP/USD

پوند/دلار در روز چهارشنبه به زنجیره بردهای شش روزه خود پایان داد و در صبح روز پنجشنبه اروپا در مرحله تثبیت زیر 1.2700 باقی ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا که از کاهش بازدهی ایالات متحده در روز چهارشنبه سود می برد، افزایشی ناچیز داشت. XAU/USD در نزدیکی حد بالای محدوده کوتاه مدت خود، درست زیر 2040 دلار معامله می شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس