بررسی بازار فارکس – دلار آمریکا با افزایش ریسک پذیری بازار کاهش یافت و حالا به گزارش PMI نگاه می کند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 3 اسفند در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در ساعات معاملاتی روز پنجشنبه آسیا حرکت صعودی خود را از دست داد و به دلیل بهبود تمایل به ریسک در بازار به زیر سطح 104.00 سقوط کرد. فعالان بازار از نزدیک PMI تولید و خدمات HCOB برای آلمان و منطقه یورو، S&P Global/CIPS PMI برای بریتانیا و S&P Global برای ایالات متحده را زیر نظر دارند.

شاخص دلار امریکا DXY

طبق صورتجلسه سیاست‌گذاری ژانویه، فدرال رزرو تاکید کرد که بیشتر سیاست‌گذاران خطرات مرتبط با تسهیل سریع سیاست‌ها را تصدیق کرده‌اند. آنها بر اهمیت ارزیابی دقیق داده های دریافتی برای تعیین اینکه آیا تورم به طور پیوسته به سمت هدف 2 درصد حرکت می کند یا خیر، تأکید کردند. این گزارش همچنین به عدم اطمینان مقامات در مورد مدت زمان سیاست محدودکننده اشاره کرد. علیرغم افزایش اولیه دلار پس از انتشار، اما بعداً به دلیل اینکه تمایل به ریسک در بازارهای مالی در پایان روز اولویت داشت، سود خود را معکوس کرد.

اوایل روز پنج‌شنبه، معاملات آتی نزدک بیش از 1.5 درصد افزایش یافت که ناشی از ارقام سود مثبت Nvidia بود. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 4.3 درصد ثابت باقی می ماند، پس از افزایش اندک در روز چهارشنبه ثابت ماند.

یورو به دلار EUR/USD

اوایل روز پنجشنبه، EUR/USD حرکت صعودی را نشان داد و به 1.0850 رسید و به بالاترین سطح خود در سه هفته اخیر رسید. با این حال، پیش بینی می شود که نظرسنجی های PMI از منطقه یورو و آلمان نشان دهنده ادامه انقباض در فعالیت تجاری بخش خصوصی در اوایل فوریه باشد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از بسته شدن مثبت در دو روز گذشته، به حرکت صعودی خود ادامه داد و در آخرین مشاهدات کمی بالای 1.2650 معامله شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های استرالیا در روز پنجشنبه حاکی از بهبود در جودو بانک مرکب PMI به 51.8 در برآورد فوری برای فوریه از 49 در ژانویه است که نشان دهنده افزایش رشد در بخش خصوصی است. متعاقبا، AUD/USD افزایش یافت و به سمت 0.6600 پیش رفت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، PMI خدمات بانک جیبون از 53.1 به 52.5 کاهش یافت، در حالی که PMI تولیدی از 48 به 47.2 کاهش یافت.

نفت WTI

USD/CAD در روز چهارشنبه زیان های جزئی را تجربه کرد و به دنبال آن کاهش شدیدی به سمت منطقه 1.3450 در طول جلسه آسیایی روز پنجشنبه داشت. داده‌های خرده‌فروشی ماه دسامبر از سوی Statistics Canada برای انتشار در اواخر روز برنامه‌ریزی شده است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا با وجود فشار فروش بر دلار، سودی نداشت و تقریباً بدون تغییر در روز چهارشنبه بسته شد. اگرچه XAU/USD در اوایل روز پنج‌شنبه در حدود 2030 دلار رشد داشته است، اما انعطاف‌پذیری بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده روند صعودی این جفت را محدود می‌کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید