اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس – ضعف دلار امریکا قبل از جلسات مهم امروز فدرال رزرو

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 2 اسفند در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در یافتن تقاضا در روز سه‌شنبه با چالش‌هایی مواجه شد که منجر به ثبت پایین‌ترین بسته روزانه خود در دو هفته اخیر در شاخص دلار شد، (نزدیک به 104.00). اوایل روز چهارشنبه، درحالی که توجه بازارها به سمت انتشار صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) معطوف شده است، این ارز همچنان در تلاش برای بازگشت به بازار است. علاوه بر این، چندین سیاستگذار فدرال رزرو (Fed) قرار است بعداً در روز سخنرانی کنند و کمیسیون اروپا اطلاعات اولیه اعتماد مصرف کننده را برای ماه فوریه منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از سه روز آخر هفته کاهش جزئی داشت و فشار بیشتری بر دلار آمریکا وارد کرد. شاخص های اصلی وال استریت در محدوده منفی بسته شدند و به عملکرد ضعیف ارز کمک کرد. در صبح اروپا، بازدهی 10 ساله ایالات متحده زیر 4.3٪ باقی می ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده با اندکی پایین تر معامله می شود. بازار منتظر نشانه هایی از صورتجلسه FOMC و سایر شاخص های اقتصادی برای سنجش جهت بالقوه دلار است.

علیرغم ضعف کلی دلار آمریکا (USD)، USD/CAD افزایش یافت و در روز چهارشنبه بالای 1.3500 بسته شد. دلار کانادا در تلاش بود تا در برابر همتایان خود انعطاف‌پذیر بماند، زیرا داده‌های تورمی نرم از کانادا بر این ارز فشار می‌آورد. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ژانویه 2.4 درصد به صورت سالانه افزایش یافت که از 3.4 درصد در دسامبر و کمتر از انتظار بازار 3.3 درصد کاهش یافت.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، داده‌های شاخص قیمت دستمزد برای سه ماهه چهارم با برآوردهای تحلیلگران مطابقت داشت، با افزایش 0.9 درصدی بر اساس سه ماهه. پس از پنجمین روز متوالی افزایش، AUD/USD به روند صعودی خود در روز چهارشنبه ادامه داد و بالای 0.6550 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ژاپن در ماه ژانویه 9.6 درصد کاهش واردات را به صورت سالانه گزارش کرد. این داده ها هیچ تاثیر فوری بر USD/JPY نداشت، که روند جانبی را در حدود 150.00 در طول جلسه آسیایی حفظ کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در ساعات معاملاتی اروپا در روز سه‌شنبه به بالای 1.2650 صعود کرد، اما در اواخر روز کمی افزایش یافت و در کانالی بسته در حدود 1.2620 فرو رفت.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD با بهره مندی از ضعف دلار، روز سه شنبه به بالای 1.0800 صعود کرد و موقعیت خود را بالاتر از این سطح در اوایل صبح اروپا در روز چهارشنبه حفظ کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا بر کاهش بازدهی سرمایه گذاری کرد و به حرکت صعودی خود در روز سه شنبه ادامه داد و در اواسط هفته ثابت ماند و XAUUSD در حدود 2030 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس