اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – دلار آمریکا در آستانه انتشار داده های کلیدی، حرکت صعودی خود را از دست می دهد

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 26 بهمن در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) نتوانست بر روی سودهای خود از روز سه شنبه افزایش یابد و شاخص دلار (DXY) در روز چهارشنبه در محدوده منفی بسته شد زیرا احساسات ریسک در طول سشن آمریکا بهبود یافت. یورواستات قرار است داده های تراز تجاری ماه دسامبر را در نشست اروپایی منتشر کند. بعداً در روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده داده‌های خرده‌فروشی و تولید صنعتی ژانویه را به همراه ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی ارائه خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز چهارشنبه، شاخص‌های اصلی وال استریت افزایش یافتند، که پس از کاهش شدید روز سه‌شنبه ناشی از اعداد بالاتر از حد انتظار تورم ایالات متحده بود. علاوه بر این، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده از بالاترین رقم چند هفته ای که به 4.3 درصد رسیده بود، عقب نشینی کرد و بیش از 1 درصد در روز از دست داد. اوایل روز پنجشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر بود و بازدهی 10 ساله ایالات متحده همچنان به سمت 4.2 درصد کاهش می یابد، که باعث می شود قدرت دلار آمریکا به چالش کشیده شود.

پوند به دلار GBP/USD

روز پنجشنبه، دفتر آمار ملی بریتانیا از انقباض تولید ناخالص داخلی (GDP) با نرخ سالانه 0.2 درصدی در سه ماهه چهارم خبر داد که انتظارات بازار برای رشد 0.1 درصدی را ناامید کرد. این پس از رشد 0.3 درصدی در سه ماهه قبل است. سایر داده‌های بریتانیا حاکی از افزایش ماهانه 0.8 درصدی در تولیدات تولیدی و 0.6 درصدی در تولید صنعتی در ماه دسامبر است. GBP/USD پس از داده های مختلط با فشار نزولی اندکی مواجه شد و در حدود 1.2550 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

پس از دو روز متوالی بسته شدن منفی، EUR/USD اصلاحی را انجام داد و در روز چهارشنبه افزایش‌های کوچکی را ثبت کرد. در روز پنجشنبه، این جفت ارز در محدوده باریک زیر 1.0750 نوسان می کند. کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا قرار است در ساعات معاملاتی اروپا در برابر کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا شهادت دهد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در ساعات معاملات آسیایی، اداره آمار استرالیا گزارش داد که نرخ بیکاری در ژانویه از 3.9 درصد به 4.1 درصد افزایش یافته است، با تغییر اشتغال در +0.5K، که کمتر از انتظار بازار برای افزایش 30K است. AUD/USD واکنشی فوری به این ارقام نشان نداد و اندکی زیر 0.6500 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه زیان های کوچکی را ثبت کرد و در معاملات روز پنجشنبه آسیا به سمت 150.00 حرکت کرد. داده های ژاپن حاکی از کاهش 0.1 درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از سقوط به زیر 2000 دلار در روز سه‌شنبه، طلا برای بازگشت تلاش زیادی کرد اما در روز چهارشنبه با وجود عقب نشینی بازدهی ایالات متحده موفق به بازگشت نشد. اوایل پنجشنبه، XAU/USD در مرحله تثبیت کمی بالاتر از 1990 دلار باقی می ماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس