بررسی بازار فارکس امروز – شروع آهسته هفته، قبل از انتشار داده های کلیدی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 23 بهمن در بازار فارکس بدانید:

پس از یک هفته که با تحرکات نامطمئن بازار همراه بود، بازارهای ارز در آغاز هفته جدید ثبات را نشان می دهند. پس از بسته شدن تقریباً بدون تغییر در روز جمعه، شاخص دلار آمریکا (DXY) در اوایل جلسه اروپا در نزدیکی 104.00 قرار دارد. رویدادهای قابل توجهی در تقویم اقتصادی در این روز وجود ندارد، اما برنامه‌ریزی‌شده‌ای از سوی چند سیاست‌گذار فدرال رزرو و اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، در جلسه بعد وجود دارد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص S&P 500 با عبور از 5000 واحد و پایان دادن به هفته قبل در رکورد 5026.62 به نقطه عطفی دست یافت. اوایل روز دوشنبه، معاملات آتی برای شاخص های سهام ایالات متحده کاهش ملایمی را نشان می دهد. به طور همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بین 4.1% و 4.2% در نوسان است که پیش بینی انتشار داده های مورد انتظار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از ایالات متحده در روز سه شنبه است. اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) روز جمعه گزارش داد که افزایش ماهانه CPI ماه دسامبر را از 0.3 درصد به 0.2 درصد کاهش داده است، در حالی که CPI اصلی بدون تغییر در 0.3 درصد برای مدت مشابه باقی مانده است.

در روز جمعه، اداره آمار کانادا تغییر خالص اشتغال را 37.3+ هزار در ژانویه گزارش داد که نرخ بیکاری را از 5.8 درصد به 5.7 درصد کاهش یافت. به دنبال کاهش به سمت 1.3400، جفت USD/CAD بازگشتی را تجربه کرد و روز را در بالای 1.3450 به پایان رساند. در حال حاضر، این جفت در محدوده باریکی نزدیک به سطح بسته شدن هفته قبل در نوسان است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در همین حال، NZD/USD پس از تجربه نزدیک به 1 درصد افزایش در روز جمعه، جهت خود را معکوس کرد و در ساعات معاملات آسیایی روز دوشنبه به زیر 0.6150 سقوط کرد. این کاهش علیرغم اظهارنظرهای تندروانه مقامات بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) رخ داد. هاکسبی، معاون فرماندار RBNZ در طی شهادتی در برابر کمیته مالی و هزینه‌ها در روز دوشنبه اظهار داشت که این سیستم می‌تواند نرخ‌های بهره بالا را مدیریت کند. در همان جلسه، فرماندار Orr توضیح داد که آنها نرخ نقدی را به دلیل تورم مداوم بالای 5.5٪ حفظ کرده اند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD هفته قبل را با حداقل تغییرات به پایان رساند و حرکت جانبی خود را حفظ کرد و با شروع هفته جدید درست زیر سطح 1.0800 باقی ماند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز دوشنبه در محدوده باریک بالای 1.2600 به نوسان ادامه می دهد. قابل ذکر است، دفتر آمار ملی بریتانیا قرار است داده های بازار کار را در روز سه شنبه و ارقام تورم را در روز چهارشنبه منتشر کند، که می تواند بر حرکت ارز تاثیر بگذارد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از افزایش روز پنجشنبه، USD/JPY در روز جمعه وارد مرحله تثبیت شد. در اوایل روز دوشنبه، این جفت نسبتاً ضعیف باقی می ماند و بالای 149.00 معامله می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز جمعه تحت تاثیر افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا قبل از تعطیلات آخر هفته، نزدیک به 0.5 درصد کاهش داشت. با وجود این، XAU/USD توانست بالای 2020 دلار تثبیت شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید