بررسی بازار فارکس – پس از جلسه دیروز فدرال رزرو، امروز تمرکز بازار فارکس به بانک انگلستان است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 12 بهمن در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در اوایل روز پنج‌شنبه، پس از حرکت‌های نوسانی در جریان رویداد فدرال رزرو (Fed) در روز چهارشنبه، انعطاف‌پذیری خود را در برابر همتایان اصلی خود نشان داد. بانک انگلستان (BoE) تصمیمات سیاست پولی خود را در اواخر امروز اعلام می کند، در حالی که یورواستات قرار است گزارش تورم ژانویه را منتشر کند. تقویم اقتصادی ایالات متحده دارای داده های کلیدی مانند ادعاهای هفتگی اولیه بیکاری، هزینه های کار واحد و PMI تولید ISM خواهد بود.

در اولین جلسه سیاست پولی خود در سال، فدرال رزرو تصمیم گرفت که نرخ بهره را بدون تغییر در 5.25٪ -5.5٪ حفظ کند، مطابق با انتظارات بازار. به طور قابل توجهی، فدرال رزرو در مورد تمایل به تشدید بیشتر سیاست ها صرف نظر کرد، اما تاکید کرد که کاهش نرخ تا زمانی که اطمینان بیشتری به حرکت پایدار تورم به سمت 2 درصد وجود نداشته باشد، مناسب نخواهد بود.

در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، گفت که اکثریت کمیته معتقدند کاهش نرخ ها مناسب است. با این حال، وی افزود که تضعیف غیرمنتظره در بازار کار می تواند باعث کاهش زودتر نرخ شود. پاول در پاسخ به پرسش‌هایی درباره احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس، اظهار داشت که بر اساس این نشست، کاهش نرخ بهره در ماه مارس بعید است.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از این رویداد، شاخص دلار در ابتدا به زیر 103.00 سقوط کرد اما بعداً دوباره شتاب گرفت و از 103.50 گذشت. در مقابل، شاخص‌های اصلی وال استریت با کاهش قابل توجهی بسته شدند و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده به زیر 4 درصد رسید. در اوایل پنج‌شنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده افزایش‌های حاشیه‌ای را نشان می‌دهد و شاخص دلار آمریکا DXY رشد متوسطی را بالای 103.60 حفظ می‌کند. فعالان بازار همچنان مراقب تحولات بیشتر و انتشار داده‌هایی هستند که بر بازارهای ارز و مالی تأثیر می‌گذارند.

یورو به دلار EUR/USD

در منطقه یورو، پیش‌بینی می‌شود که شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) کاهش جزئی در تورم نشان دهد و در ژانویه از 2.9 درصد در ماه قبل به 2.8 درصد در سال کاهش یابد. با وجود این، جفت ارز EUR/USD در تلاش برای بازگشت است و پس از بسته شدن در محدوده منفی در روز چهارشنبه، در اوایل روز پنجشنبه نزدیک به 1.0800 شناور است.

پوند به دلار GBP/USD

انتظار می رود بانک انگلستان (BoE) نرخ بهره را در 5.25 درصد حفظ کند. سرمایه گذاران از نزدیک هرگونه پیش بینی اصلاح شده اقتصاد کلان را زیر نظر خواهند داشت و به نظرات فرماندار اندرو بیلی در طول کنفرانس مطبوعاتی گوش خواهند داد. GBP/USD در روز چهارشنبه ضررهای جزئی را تجربه کرد و در حال حاضر اندکی پایین تر از 1.2700 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در جلسه روز چهارشنبه آمریکا به حدود 146.00 کاهش یافت، اما توانست بخش قابل توجهی از زیان روزانه خود را جبران کند و نزدیک به 147.00 بسته شد. اوایل روز پنجشنبه، این جفت کمی پایین تر از این سطح باقی می ماند. طبق گزارش وزارت دارایی ژاپن، سرمایه گذاری اوراق قرضه خارجی در ژاپن در هفته منتهی به 26 ژانویه، 382.9 میلیارد ین جریان ورودی ثبت کرد، برخلاف جریان خروجی هفته قبل از 43.5 میلیارد ین (که از 48.0 میلیارد ین افزایش یافته است).

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از رسیدن به بالاترین سطح دو هفته ای نزدیک به 2060 دلار، طلا با تغییر مواجه شد و به زیر 2050 دلار سقوط کرد. علیرغم تلاش 10 ساله بازدهی ایالات متحده برای بازپس گیری 4 درصد، XAU/USD در اوایل روز پنجشنبه بالای 2040 دلار ثابت نگه داشته است. سرمایه گذاران در حال رصد این تحولات در بازار ارز و کالا هستند و به شاخص های اقتصادی و تصمیمات بانک مرکزی واکنش نشان می دهند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید