بررسی بازار فارکس امروز – جفت ارزهای اصلی در ابتدای هفته بی سروصدا هستند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 9 بهمن ماه در بازار فارکس بدانید:

بازارهای مالی در اوایل روز دوشنبه نوسانات ضعیفی را نشان می دهند زیرا سرمایه گذاران خود را برای جلسات کلیدی بانک مرکزی و رویدادهای کلان اقتصادی برنامه ریزی شده برای هفته آماده می کنند. تقویم اقتصادی اروپا فاقد انتشار داده های سطح بالا است. اواخر امروز، بانک فدرال رزرو دالاس قرار است شاخص کسب و کار تولیدی تگزاس را برای ژانویه منتشر کند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در هفته گذشته با توسط داده‌های مثبت اقتصادی تقویت شد و افزایش‌های را ثبت کرد. در حال حاضر، شاخص در صبح روز دوشنبه اروپا در حدود 103.50 ثابت باقی مانده است، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان در محدوده باریک بالای 4 درصد در نوسان است. همزمان، تنش‌های ژئوپلیتیکی در ابتدای هفته و پس از گزارش‌هایی مبنی بر حمله هواپیمای بدون سرنشین به یک پایگاه آمریکایی در نزدیکی مرز اردن با سوریه که منجر به کشته شدن سه نفر و زخمی شدن بیش از 20 نفر شد، همچنان افزایش یافته است. با انعکاس احساسات محتاطانه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در این روز نسبتاً کاهش یافته است. با نگاهی به آینده، فدرال رزرو قرار است تصمیمات سیاست پولی خود را در روز چهارشنبه، در اولین جلسه سال جاری اعلام کند.

یورو به دلار EUR/USD

به نظر می رسد جفت EUR/USD پس از بسته شدن دو هفته متوالی در محدوده منفی، در مرحله تثبیت در حدود 1.0850 باشد. یورواستات قرار است رشد اولیه تولید ناخالص داخلی (GDP) منطقه یورو را برای سه ماهه چهارم در روز سه شنبه منتشر کند.

پوند به دلار GBP/USD

در همین حال، جفت GBP/USD هفته گذشته را با کمترین تغییرات به پایان رساند و حرکت جانبی خود را نزدیک به نرخ 1.2700 در اوایل روز دوشنبه حفظ کرد. یک نظرسنجی توسط بانک آمریکایی سیتی و شرکت نظرسنجی YouGov نشان داد که انتظارات تورمی بریتانیا برای دوازده ماه آینده از 4.2 درصد در اکتبر به 3.9 درصد و 3.5 درصد در نوامبر و دسامبر کاهش یافته است. بانک مرکزی انگلیس قرار است تصمیمات سیاستی خود را روز پنجشنبه اعلام کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در مورد USD/JPY، پس از تجربه یک سری نوسانات غیرقطعی در هفته قبل، این جفت در روز دوشنبه اندکی پایین تر، درست زیر 148.00 معامله می شود. سرمایه گذاران داده های نرخ بیکاری دسامبر از ژاپن را که قرار است در جلسه آسیایی روز سه شنبه منتشر شود، زیر نظر خواهند داشت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا هفته گذشته با کاهش جزئی مواجه شد اما اوایل روز دوشنبه توانست مقداری جایگاه خود را به دست آورد. در حال حاضر، XAU/USD با 0.5 درصد افزایش در روز، به 2028 دلار رسیده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید