اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – چهارشنبه 4 بهمن

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 4 بهمن ماه در بازار فارکس بدانید:

پس از یک جلسه متلاطم در روز سه شنبه، بازارهای مالی در اوایل روز چهارشنبه آرامش نسبی را نشان دادند. S&P Global قرار است گزارش PMI تولید و خدمات را برای آلمان، منطقه یورو، بریتانیا و ایالات متحده در اواخر روز منتشر کند. علاوه بر این، در ساعات معاملاتی آمریکا، انتظار می‌رود بانک کانادا (BoC) تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام کند.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا در اوایل روز سه‌شنبه فشار نزولی را تجربه کرد که منجر به سقوط شاخص دلار (DXY) به زیر 103.00 برای اولین بار در یک هفته در طول جلسه اروپا شد. تغییر منفی در تمایل به ریسک، که در گشایش نزولی در وال استریت مشهود بود، به جلب توجه DXY در اواخر روز کمک کرد. با این حال، افزایش دیرهنگام سهام فناوری، رشد دلار را محدود کرد. از اوایل چهارشنبه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در بالای 4 درصد ثابت نگه داشته شده است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر است.

نفت WTI

پیش بینی می شود که بانک کانادا (BoC) پس از نشست سیاست ژانویه، نرخ بهره خود را در 5 درصد حفظ کند. فرماندار تیف مکلم قرار است در یک کنفرانس مطبوعاتی که از ساعت 19:00 به وقت ایران شروع می شود، اطلاعات مفیدی را در مورد چشم انداز سیاست ارائه دهد و به سوالات پاسخ دهد. پس از مواجهه با مقاومت در حدود 1.3500 پس از افزایش روز دوشنبه، USD/CAD در روز سه شنبه در محدوده منفی بسته شد و در حدود 1.3450 در صبح اروپا ثابت ماند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD که در روز سه شنبه در جلسه اروپا به بالای 1.0900 صعود کرد، در نیمه دوم روز مسیر خود را معکوس کرد و به ضعیف ترین سطح خود در بیش از یک ماه گذشته نزدیک به 1.0820 رسید. این جفت در ساعات معاملاتی آسیا دچار اصلاح فنی شد و در حال حاضر در کانالی فشرده بالای 1.0850 در نوسان است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از نزدیک شدن به 1.2750، به سمت جنوب چرخید و زیان های نهایی را در روز سه شنبه ثبت کرد. از اوایل چهارشنبه، این جفت در بالای 1.2700 نگه داشته است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، PMI جودو بانک مرکب (Judo Bank Composite PMI)به 48.1 در ژانویه از 46.9 در دسامبر بهبود یافت، اگرچه AUD/USD واکنش محدودی نشان داد و به زیر 0.6600 حرکت کرد.

شاخص قیمت مصرف کننده نیوزلند در سه ماهه چهارم سالانه 4.7 درصد افزایش یافت که مطابق با انتظارات بازار بود و کمترین واکنش بازار را برانگیخت. در زمان گزارش، NZD/USD تقریباً بدون تغییر در روز نزدیک به 0.6100 باقی ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از کاهش شدید معاملات اولیه اروپا در روز سه شنبه، USD/JPY جهت خود را معکوس کرد و سودهای روزانه را از بین برد. این جفت ارز برای حفظ حرکت صعودی خود تقلای زیادی کرد و اوایل چهارشنبه به زیر 148.00 عقب نشینی کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا برای چهارمین روز معاملاتی متوالی نتوانست حرکت قاطعی انجام دهد و در باند باریک بالای 2020 دلار در صبح اروپا قرار گرفت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس