اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – بازار ایالات متحده روز مارتین لوتر کینگ جونیور را گرامی می دارد و تعطیل است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 25 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

به دنبال عملکردهای متفاوت بازارها در معاملات آسیایی، به نظر می‌رسد حس خوش‌بینی محتاطانه تا صبح روز دوشنبه اروپا ادامه داشته باشد. سرمایه گذاران با درجه ای از احتیاط به آغاز هفته جدید نزدیک می شوند. قابل توجه است که بازار ایالات متحده روز مارتین لوتر کینگ جونیور را گرامی می دارد و تعطیل است که به کاهش فعالیت بازار کمک می کند.

شاخص دلار امریکا DXY

علاوه بر این، فعالان بازار با جدیت در حال ارزیابی آخرین عوامل اساسی و تأثیر بالقوه آنها بر بازارهای مالی هستند. این بررسی دقیق، دلار آمریکا (USD) را در جستجوی یک جهت روشن در برابر همتایان اصلی خود قرار داده است. در لحظه کنونی، شاخص دلار آمریکا در محدوده باریکی در حال نوسان است که از سطوح بالاتری که در روز جمعه مشاهده شد دنبال می‌شود. کاهش غیرمنتظره شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) در ماه دسامبر انتظارات کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در ماه مارس افزایش داد و متعاقباً منجر به کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شد.

در حال حاضر، طبق ابزار FedWatch گروه CME، تقریباً 75 درصد احتمال دارد (در مقایسه با 68 درصد یک هفته پیش)، که فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) کاهش نرخ را در ماه مارس آغاز کند. بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده پس از کاهش هفته قبل، در حال تثبیت است که مانع از حرکت صعودی دلار آمریکا می شود.

با وجود این، دلار آمریکا در بحبوحه تشدید خطرات ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و تشدید تنش ها بین چین و تایوان، از جریان های امن حمایت می کند. گزارش ها حاکی از آن است که شبه نظامیان حوثی یک موشک کروز ضد کشتی به سمت یک کشتی نیروی دریایی آمریکا شلیک کردند.

در آخر هفته، حزب حاکم دموکراتیک مترقی تایوان (DPP) در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد اما اکثریت قانونگذاری خود را از دست داد. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، به ویلیام لای، رئیس جمهور منتخب تایوان تبریک گفت که واکنش وزارت خارجه چین را در مخالفت با هرگونه تعامل رسمی بین ایالات متحده و تایوان به دنبال داشت.

سرمایه گذاران از گمانه زنی جدید بر روی جفت ارزهای اصلی پیش از انتشار تولید ناخالص داخلی (GDP) مهم چین خودداری می کنند. بانک خلق چین (PBOC) با عدم کاهش نرخ تسهیلات وام میان مدت (MLF) بازارها را شگفت زده کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در دیگر بازارها، خوش‌بینی پیرامون Antipodeans محدود است، به طوری که AUD/USD از سودهای کوچک زیر 0.6700 دفاع می‌کند و NZD/USD به سمت 0.6200 تحت فشار قرار گرفته است. معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده، ثابت معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین ژاپن در برابر دلار آمریکا ضعیف ترین به نظر می رسد زیرا USD/JPY از سطح 145.00 فراتر رفته است. یک اقدام توقف بودجه مورد توافق رهبران کنگره که از تعطیلی دولت تا ماه مارس جلوگیری می کند، از دلار آمریکا نیز حمایت کرده است. در همین حال، کاهش بازدهی 2 ساله ژاپن به زیر صفر برای اولین بار از ژوئیه 2023 بر ین تأثیر می گذارد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD با حمایت از اظهارات فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا (ECB) که با انتظارات بازار برای کاهش نرخ بهره در ماه آوریل بانک مرکزی اروپا (ECB) در ماه آوریل کاهش می‌یابد، صعودی جزئی به بالاتر از 1.0950 می‌دهد. لین پیشنهاد می کند که بانک مرکزی اروپا تا ژوئن داده های کلیدی را برای تصمیم گیری در مورد اولین مورد از یک سری کاهش احتمالی نرخ بهره خواهد داشت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در حدود 1.2750 معامله می شود که در بحبوحه بازارهای کساد با چالش هایی مواجه است. رشد اقتصادی بریتانیا در ماه نوامبر، اگرچه اندکی قوی‌تر از حد انتظار بود، اما همچنان در خطر یک رکود خفیف قرار دارد.

نفت WTI

USD/CAD در حوالی 1.3400 در نوسان است، علیرغم اینکه قیمت نفت WTI درست زیر 73 دلار است. وضعیت ژئوپلیتیکی که غرب و حوثی ها در دریای سرخ را درگیر می کند به دقت رصد می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا با حمایت از انتظارات ضعیف از فدرال رزرو و ریسک های ژئوپلیتیک خاورمیانه، قصد دارد روند بهبود را به بالای 2050 دلار افزایش دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس