بررسی بازار فارکس امروز – چهارشنبه 13 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 13 دی در بازار فارکس بدانید:

در روز آغازین معاملات سال 2024، دلار آمریکا (USD) روند صعودی قوی را نشان داد و در بحبوحه رکود جو بازار، از همتایان خود پیشی گرفت. پس از صعود تقریباً 1 درصدی در روز سه شنبه، به نظر می رسد شاخص دلار در اوایل روز چهارشنبه بالاتر از سطح 102.00 ثبات پیدا کرده است. تقویم اقتصادی آتی ایالات متحده شامل انتشار فرصت های شغلی نوامبر JOLTS و داده های PMI تولید ISM در دسامبر است. در بخش بعدی جلسه آمریکا، سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر انتشار صورتجلسه فدرال رزرو (Fed) در ساعت 22:30 بوقت ایران در مورد نشست سیاست گذاری در دسامبر خواهند بود.

شاخص دلار امریکا DXY

روز سه شنبه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4 درصد افزایش یافت و با بازگشت شرایط معاملاتی به حالت عادی، ارزش دلار را افزایش داد. در مقابل، شاخص‌های اصلی وال استریت با کاهش بیش از 1.5 درصدی شاخص نزدک کامپوزیت با افت منفی باز شدند. از اوایل چهارشنبه، بازدهی 10 ساله ایالات متحده در حدود 3.95٪ ثابت است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده کاهش حاشیه ای را نشان می دهد.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا با فشار فنی فروش مواجه شد، به زیر 1.1000 سقوط کرد و در روز سه شنبه به 1.0938 به پایین ترین حد دو هفته اخیر رسید. این جفت در حال حاضر در مرحله تثبیت است و در صبح اروپا کمی بالاتر از 1.0950 قرار دارد. Destatis آلمان قرار است داده های نرخ بیکاری را برای ماه دسامبر منتشر کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز سه شنبه شاهد افت بیش از 100 پیپ بود که به سطح 1.2600 نزدیک شد و قبل از شروع یک جهش متوسط. این جفت در حال حاضر با اندکی افزایش در روز، در حدود 1.2650 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز سه‌شنبه با افزایش بازدهی ایالات متحده و قدرت کلی دلار افزایش یافت. با این حال، جفت حرکت صعودی خود را در طول ساعات معاملات آسیایی از دست داد و در یک حرکت جانبی نزدیک به 142.00 قرار گرفت.

نفت WTI

USD/CAD روز سه شنبه افزایش شدیدی را ثبت کرد و در اوایل چهارشنبه بالای 1.3300 تثبیت شد. عملکرد قوی دلار و کاهش قیمت نفت خام با اعمال فشار بر دلار کانادا حساس به کالا، به حرکت صعودی این جفت ارز کمک کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از رسیدن به 2080 دلار در روز سه‌شنبه، طلا مسیر خود را در معاملات آمریکا معکوس کرد و روز را تقریباً بدون تغییر نزدیک به 2060 دلار بسته است. XAU/USD در حال حاضر ثابت است و در محدوده باریکی کمی بالای 2060 دلار در صبح اروپا نوسان دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید