اخبار فارکسسایت کلیکی

بررسی بازار فارکس امروز – پنج شنبه 7 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 7 دی در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) روند تضعیف خود را در برابر سایر ارزها در اواسط هفته حفظ کرد و شاخص دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح خود در پنج ماه گذشته زیر 101.00 رسید. با شروع روز پنجشنبه، دلار آمریکا همچنان تحت فشار است و فعالان بازار منتظر اطلاعات اولیه هفتگی مطالبات بیکاری و تراز تجاری کالا برای ماه نوامبر هستند.

شاخص دلار امریکا DXY

روز چهارشنبه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 2 درصد در طول جلسه آمریکا کاهش یافت و فشار نزولی بر دلار وارد کرد. در صبح اروپا، بازده 10 ساله نزدیک به 3.8 درصد تثبیت شد. در همین حال، پس از آنکه شاخص‌های اصلی وال استریت افزایش‌های اندکی را تجربه کردند، معاملات آتی شاخص سهام آمریکا افزایش‌های نهایی را نشان دادند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در اوایل جلسه آسیایی، داده‌های ژاپن نشان داد که تجارت خرده‌فروشی در ماه نوامبر سالانه 5.3 درصد افزایش یافته است که از انتظارات بازار برای رشد 5 درصدی فراتر رفته است. همچنین تولیدات صنعتی در ماه نوامبر به صورت ماهانه 0.9 درصد کاهش یافت. کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی عمومی ژاپن NHK در روز چهارشنبه گفت که احتمال پایان دادن به نرخ های منفی در سال آینده “صفر نیست”. علیرغم شروع صعودی اولیه، USD/JPY با فشار فروش مواجه شد و در روز چهارشنبه در محدوده منفی بسته شد. این جفت ارز در اوایل پنجشنبه به نزول خود ادامه داد و به پایین ترین سطح چند ماهه خود به زیر 141.00 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD شتاب صعودی گرفت و به بالاترین سطح خود از اواخر جولای به بالای 1.1100 رسید.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD از ضعف گسترده دلار استفاه کرد و برای اولین بار در پنج ماه گذشته به بالای 1.2800 صعود کرد.

نفت WTI

USD/CAD به منطقه 1.3170 کاهش یافت اما بعداً به سمت 1.3200 بهبود یافت. قیمت نفت خام در روز چهارشنبه کاهش یافت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) 2 درصد از دست داد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

اونس جهانی طلا پس از معاملات جانبی، درست زیر 2070 دلار در نیمه اول روز چهارشنبه، دوباره شتاب گرفت و به بالای 2080 دلار صعود کرد و پنجمین روز متوالی عملکرد مثبت را رقم زد. XAU/USD به روند صعودی خود ادامه داد و به حدود 2085 دلار رسیده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس