اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – پنج شنبه 16 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 16 آذر در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) به روند پیروزی خود در روز چهارشنبه ادامه داد و به بالاترین سطح خود در نزدیک به سه هفته گذشته رسید و از 104.00 گذشت. تقویم اقتصادی پنجشنبه در ایالات متحده شامل کاهش مشاغل چالش برانگیز برای ماه نوامبر و داده های هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری است. همزمان، یورواستات قرار است اصلاحاتی را برای رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم و تغییر اشتغال منتشر کند.

علیرغم نشانه‌هایی از سرد شدن بازار کار که در داده‌های چهارشنبه ایالات متحده آشکار شد، دلار آمریکا برای سومین روز متوالی قدرت خود را حفظ کرد و این به لطف جو محتاطانه بازار بود. تغییر اشتغال ADP در ماه نوامبر کمتر از انتظارات در 103000 بود، در حالی که پیش بینی بازار 130000 بود. علاوه بر این، هزینه‌های کار واحد کاهش سریع‌تری نسبت به پیش‌بینی‌ها ثبت کرد و در سه ماهه سوم 1.2 درصد کاهش یافت که بیش از پیش‌بینی تحلیلگران از کاهش 0.9 درصدی بود. با وجود این تحولات، شاخص‌های اولیه وال استریت منفی بسته شدند و معاملات آتی شاخص سهام آمریکا با چالش‌هایی مواجه شد که در ساعات معاملات آسیایی این مشکلات شتاب بیشتری به خود گرفت.

در اوایل روز پنجشنبه، اداره کل گمرک جمهوری خلق چین از افزایش مازاد تجاری در ماه نوامبر به 68.39 میلیارد دلار از 56.53 میلیارد دلار خبر داد که از پیش بینی 58.1 میلیارد دلاری تحلیلگران فراتر رفت. با این حال، واردات در مدت مشابه سال به سال 0.6 درصد کاهش یافته است. علیرغم مازاد مثبت، شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ برای به دست آوردن شتاب صعودی دچار مشکل شد و مشاهده شد که در روز 1% از دست داده است.

نفت WTI

بانک مرکزی کانادا (BoC) نرخ بهره را همانطور که در روز چهارشنبه پیش بینی شده بود در 5 درصد نگه داشت. BoC در بیانیه سیاست خود اشاره کرد که اقتصاد دیگر در تقاضای مازاد نیست. پس از اعلام بانک کانادا، USD/CAD به افزایش خود ادامه داد و اندکی بالاتر از 1.3600 معامله شد. علاوه بر این، وست تگزاس اینترمدیت تقریباً 4 درصد سقوط کرد و برای اولین بار از اواخر ژوئن به زیر 70 دلار رسید و فشار بیشتری بر دلار کانادایی که به کالاها حساس است، وارد کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز چهارشنبه ششمین روز متوالی خود را در محدوده منفی به پایان رساند. در اوایل پنجشنبه، این جفت با چالش هایی در راه اندازی یک بازگشت مواجه شد و در محدوده باریکی درست بالای 1.0750 معامله شد. داده های خرده فروشی منطقه یورو در ماه اکتبر حاکی از کاهش 1.2 درصدی سال به سال است.

پوند به دلار GBP/USD

پس از بسته شدن به زیر 1.2600 در روز چهارشنبه، GBP/USD ضررهای خود را افزایش داد و به پایین ترین سطح خود از 24 نوامبر به زیر 1.2550 رسید. در حال حاضر، این جفت در حدود 1.2560 ثابت معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

رئیس بانک مرکزی ژاپن، کازوئو اوئدا، گزینه‌های سیاستی را پس از خروج از سیاست‌های بسیار ملایم در روز پنجشنبه مورد بحث قرار داد. Ueda به گزینه های بالقوه، از جمله حفظ نرخ بهره اعمال شده برای ذخایر یا بازگشت به سیاستی که نرخ تماس یک شبه را هدف قرار می دهد، اشاره کرد. USD/JPY با فشار نزولی قابل توجهی بر این نظرات مواجه شد و به سمت 146.00 کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود از اوایل سپتامبر رسید.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

علیرغم تقویت گسترده دلار، طلا روز چهارشنبه با حمایت از کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، جایگاه خود را حفظ کرد. در اوایل پنجشنبه، XAU/USD در حدود 2030 دلار نسبتاً ثابت ماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس