فارکساخبار فارکس

بررسی بازار فارکس امروز – دوشنبه 13 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 13 آذر در بازار فارکس بدانید:

قیمت طلا به دلیل تشدید تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به رکورد جدیدی رسید و در افتتاحیه هفتگی به 2150 دلار رسید. تشدید تنش ها با حادثه ای در روز یکشنبه آغاز شد که در آن حوثی های یمن سه کشتی تجاری را در دریای سرخ هدف قرار دادند که باعث واکنش یک کشتی جنگی آمریکایی شد که سه پهپاد را سرنگون کرد. فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که آنها معتقدند این حملات که توسط حوثی‌ها در یمن آغاز شد، با حمایت ایران انجام شده است.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از آن، جنبش حوثی یمن با استناد به پاسخ به درخواست های کشورهای اسلامی برای حمایت از مردم فلسطین، به هدف قرار دادن دو کشتی اسرائیلی اذعان کرد. احساسات ریسک گریز غالب در حرکت های منفی در معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل جلسه اروپا منعکس شده است. شاخص دلار آمریکا پس از تجربه کاهش جزئی در هفته قبل، حمایت درستی بالاتر از سطح 103.00 پیدا کرد. سرمایه گذاران به دقت تحولات درگیری اسرائیل و حماس و اظهارات بانک مرکزی را برای نشانه های بیشتر بازار زیر نظر دارند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا که به بالاترین حد تاریخی خود رسیده بود، در ساعات معاملات آسیایی با کاهش روبرو شد. از آخرین به‌روزرسانی، XAU/USD حدود 0.5 درصد بالاتر در روز باقی می‌ماند و قیمت آن 2080 دلار است.

یورو به دلار EUR/USD

پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای 1.0828 در روز جمعه، EUR/USD قبل از آخر هفته به سمت 1.0900 بهبود یافت. در حال حاضر، این جفت ارز در کانال باریک بالای 1.0850 در نوسان است. روز پیش رو با سخنرانی های برنامه ریزی شده توسط کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) و چندین سیاست گذار دیگر ECB اهمیت دارد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD سومین هفته متوالی خود را در محدوده مثبت به پایان رساند اما در حال حاضر با شروع دوشنبه در مرحله تثبیت زیر 1.2700 قرار دارد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY ابتدا در ساعات معاملاتی آسیایی در روز دوشنبه به پایین ترین سطح چند ماهه خود به زیر 146.30 رسید، اما در اوایل جلسه اروپا به بالای 146.50 بازگشت. توجه به انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) توکیو از ژاپن در روز سه شنبه معطوف خواهد شد.

نفت WTI

USD/CAD پس از سقوط به زیر 1.3500 برای اولین بار در دو ماه در روز جمعه، شاهد پیشرفت بود زیرا کاهش قیمت نفت خام بر قدرت دلار کانادا تأثیر گذاشت. تغییر خالص اشتغال گزارش شده توسط آمار کانادا +24.9K در ماه نوامبر بود که از انتظارات بازار 15K فراتر رفت. در نتیجه، USD/CAD با شروع هفته جدید به بالای 1.3500 افزایش یافت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس